Aktualizacja strony została wstrzymana

GoFundMe zablokowało demokratyczną inicjatywę sprawdzenia wyborów

Platforma GoFundMe pozwalająca na prowadzenie internetowych zbiórek pieniędzy na przeróżne cele, zablokowała kampanię na finansowanie projektu mającego za cel zweryfikowanie standardów jakości systemów głosowania w wyborach prezydenckich 2020.

Matt Braynard, inicjator kampanii, który uczestniczył w kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa 4 lata temu jako ekspert do spraw danych demograficznych, stwierdził, że GoFundMe zablokowało konto, które zgromadziło już 220 tysięcy dolarów.

Zebraliśmy już 220 tysięcy dolarów i zostaliśmy wymazani z systemu jako „zakazana treść”. Żadnych z ofiarowanych nam pieniędzy nie otrzymaliśmy. A GoFundMe w tym samym czasie pozwala na prowadzenie kampanii na zbiórkę pieniędzy dla terrorystów, celem opłacenia ich kaucji sądowych.” – powiedział Braynard.

Inicjatywa miała na celu sprawdzenie jakości (quality-control) systemów wyborczych w kluczowych stanach Michigan, Pennsylvania i innych, gdzie zadecydowały się losy prezydenckiej kampanii 2020. Fundusze miały być przeznaczone np. na sprawdzenie wcześniej wysyłanych przez pocztę kart wyborczych zestawiając je ze spisem zmarłych osób. Według niezależnych źródeł w samym stanie Pennsylvania „głosowało” na kandydata Joe Bidena nawet 20 tysięcy nieżyjących już osób.

Wobec uniemożliwienia przez GoFundMe zbierania funduszy, inicjatywa została ogłoszona w innej platformie – GiveSendGo.

Blokująca demokratyczne inicjatywy platforma GoFundMe jest największą tego rodzaju firmą na świecie. W okresie 2010-2020 zebrano przy jej pomocy 9 miliardów dolarów.

Oprac. www.bibula.com
2020-11-07

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: GiveSendGo | https://www.givesendgo.com/GX2V

Skip to content