Austria: siły specjalne ścigają terrorystów, szef MSW mówi o ataku ISIS. Nie żyją 3 osoby

W centrum Wiednia trwa obława na terrorystów. Uczestniczy w niej oddział do zadań specjalnych „Kobra” oraz oddział szybkiego reagowania „Wega”. Są wspierani przez funkcjonariuszy w stronach cywilnych, a śledztwo prowadzi policja kryminalna i wywiad. Wiadomo już, że napastników było kilku.

Centrum austriackiej stolicy zostało zablokowane. Władze apelują do mieszkańców, by pozostali w domach i nie posyłali dzieci do szkół. To efekt trwającej obławy na terrorystów, którzy zaatakowali w poniedziałek wieczorem. Służby dysponują portretem pamięciowym jednego z napastników.

W wyniku ataku zginęła jedna osoba, zaś w szpitalu od odniesionych obrażeń zmarły kolejne dwie. W sumie do szpitali trafiło 17 osób, w tym 7 w ciężkim stanie. Z kolei przez policję zastrzelony został jeden z napastników.

Miał być on zwolennikiem Państwa Islamskiego – wynika ze słów szefa austriackiego MSW Karla Nehammera, który napastnika określił mianem islamskiego terrorysty. Przy dżihadyście znaleziono broń długą oraz – jak się okazało dopiero później – atrapę pasa z ładunkami wybuchowymi.

Oprócz strzałów przy Seitenstettengasse ogień otwarto także w pięciu innych miejscach, co wskazuje, że napastników było kilku. Trwają ich poszukiwania. Wedle relacji świadków w miejscu pierwszego ataku terrorysta zaczął strzelać do osób zgromadzonych w barach. W poniedziałek w mieście wybuchła panika, ludzie uciekali z centrum Wiednia i szukali schronienia w hotelach. Nie działała komunikacja publiczna.

Policja nie potwierdza natomiast początkowych doniesień o związku ataku z pobliską synagogą. Nie potwierdzono również pogłosem o wzięciu zakładników.

Kanclerz Sebastian Kurz nazwał atak „ohydnym zamachem terrorystycznym”.

Źródło: interia.pl / rmf24.pl

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-11-03) 

 


 

Zrzut ekranu informacji medialnej – przykład manipulacji i przekazywania fałszywych i niesprawdzonych informacji. Zamieszczono dla celów edukacyjnych dotyczących kategorii FAKE NEWS.
Źródło: https://naszdziennik.pl/swiat/228528,atak-na-synagoge-w-wiedniu.html

KOMENTARZ BIBUŁY: Natychmiast po wczorajszym ataku terrorystycznym we Wiedniu agencje prasowe na całym świecie rozpowszechniły fałszywą informację, nie popartą niczym poza domysłami, jakoby nastąpił atak na synagogę. Po krótkim czasie okazało się, że owszem, strzały padły gdzieś w okolicy gdzie mieści się synagoga, ale strzelanina nie miała nic wspólnego z jakimkolwiek aktem antysemityzmu czy atakiem na synagogę. Ale uwrażliwienie medialnego świata na wszystko co żydowskie jest tak duże, że gdy tylko coś dzieje się „w okolicy” synagogi czy „w okolicy” jakiegoś ośrodka żydowskiego, to utożsamia się to z atakiem antyżydowskim.

Szkoda, że nie ma takiego uwrażliwienia na antychrześcijaństwo i prawdziwe zbrodnie, bo mielibyśmy po kilka razy dziennie breaking news, że następuje „atak na kościół”, bo coś wydarzyło się „w okolicy kościoła”. Zresztą, te same wrażliwe media milczeniem pomijają rzeczywiste ataki na kościoły, włącznie z podpaleniami, a nagłaśniają bądź kreują nieistniejące incydenty, które nawet pośrednio mogłyby dotyczyć żydostwa. Tyle na temat obiektywizmu światowych agencji informacyjnych. Widać, kto w nich pracuje, jak ci „dziennikarze” myślą, jak czują, co uważają za ważne i cenne, a co niewarte uwagi.

Jako przykład – dla celów edukacyjnych – prezentujemy zrzut ekranu z Naszego Dziennika, czyli medium które tak chlubi się przekazywaniem „niezależnych informacji”. Oczywiście wiadomo z obserwacji tego dziennika, że dział wiadomości – tak NDz jak i Radia Maryja oraz innych mediów ojca Tadeusza – należą do najgorszych części ramówki, bo jest to nic innego jak zwykłe kopiowanie informacji podawanych przez agencje prasowe, które – jak widać – są dalekie od obiektywizmu. Tutaj posłużono się agencją PAP, która oczywiście bierze informacje z innych sieci, jak Reuters, AP czy UPI i jest równie jak one obiektywna.

Bo wszystkie agencje są stworzone dla dwóch główych i chyba jedynych celów: zarabianiu pieniędzy dla siebie i manipulowaniu społeczeństwami (kolejność do uzgodnienia). Rzetelne przekazywanie informacji i opisywanie rzeczywistości nie jest nawet na setnym miejscu autentycznych celów tego rodzaju instytucji.

 


 

Skip to content