Rzecznik Episkopatu: udział ludzi wierzących w demonstracjach proaborcyjnych to grzech

Udział ludzi wierzących w demonstracjach, żeby przerywać życie ludzkie, przerywać ciążę, to grzech – przypomniał ksiądz Leszek Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Jeżeli jest to demonstracja za tym, żeby przerywać życie ludzkie, żeby przerywać ciążę i w ten sposób zabijać ludzkie płody, to oczywiście, że uczestnictwo w takiej manifestacji człowieka wierzącego, oznacza, że popełnia grzech. Nie powinien tego robić – powiedział rzecznik KEP w Polsat News, pytany o to, czy ktoś, kto idzie na taką demonstrację, jaka odbyła się w piątek w Warszawie, grzeszy.

Jak wyjaśnił, taka osoba w ten sposób popiera coś, co jest niezgodne z prawem Pana Boga, a zatem trudno zaakceptować obecność ludzi wierzących podczas takich manifestacji.

Na uwagę, że wśród manifestujących jest z pewnością sporo ludzi wierzących, bo tak wynika ze statystki, ksiądz Gęsiak, odparł, że nie może wejść w sumienie ludzi wierzących, nie może decydować o tym, kto jaką podejmuje decyzję. Jednak – jak zauważył – ktokolwiek popiera jakąkolwiek ustawę, która ma życie skracać od jego poczęcia do naturalnej śmierci, postępuje wbrew nauce Kościoła.

Każdy oczywiście decyduje za siebie, bierze odpowiedzialność za swoją decyzję. Jesteśmy przecież ludźmi wolnymi. A człowiek wolny wie także, że jeżeli postępuje źle, może tak zrobić, ale musi w sumieniu wziąć za to odpowiedzialność – mówił rzecznik KEP.

Źródło: polsatnews.pl / KAI

RoM

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Hej episkopacie a gdzie jest wasz warszawski Jonasz ? Niniwa warszawska płonie od grzechu ! Jak zwykle w trudnych.chwilach go nie ze swoja owczarnią. Ale nam sie trafil.pasterz.
retro

Za profanacje i ataki na kościół katolicki powinna być ekskomunika z automatu.Na co czekacie na ?Na palenie katolików w kościołach , których bronimy?
Sandra

Jestem w szoku,że tyle kobiet popiera aborcję.Malo w Nas wiary i wrażliwości na drugiego człowieka.
Bogusia

Trzeba się modlić za zmarłych naszych bliskich bo brak modlitwy to ogromny ból dla nich.
qwe

Rewolucja duchowych zombie. W dodatku to początek. Na końcu będzie jedynie całkowite wypranie z wiary, uczuć, sumienia, rozumu. Wywrocenie do góry nogami wszystkiego. Stanąć nie na nogach ale na rękach.
b

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-11-01)

Skip to content