Premier Nikoś – Morawiecki: “Oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty”

Aktualizacja: 2020-10-31 10:47 am

W związku z zamknięciem cmentarzy terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami; z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

“Uwaga, to bardzo ważne! Zgodnie z moją wczorajszą deklaracją o pomocy dla tych handlowców, którzy ucierpią w związku z zamknięciem cmentarzy, podjąłem następujące decyzje: Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami. Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję” – poinformował szef rządu w sobotę we wpisie na Facebooku.

Morawiecki apelował też we wpisie o “zrozumienie dla tej trudnej decyzji, którą musieliśmy podjąć ze względu na pandemię”.[…]

Całość: stefczyk.info (2020.10.31) – [Org. tytuł: «Premier Morawiecki: “Oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty”»]

 


 

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/377193096958559

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Tak więc za idiotyczne decyzje Nikosia, tzw. rząd wykupi kwiaty płacąc oczywiście pieniędzmi podatników. Sprytne. Może tenże mędrzec rządowy inaczej podejmowałby decyzje, gdyby przyszło mu płacić z własnej kieszeni. Najbezpieczniej jednak być urzędnikiem najwyższego szczebla – zero odpowiedzialności.

I ciekawe co tenże rząd zrobi z wykupionymi kwiatami – postawi je przed siedzibą PiSu? Pod pomnikami? A może… na cmentarzach?…

No i dlaczego ta dobroczynna akcja wykupywania ma obejmować tylko kwiaciarzy i znicarzy, bo ucierpią przecież również i kierowcy taksówek, i mała gastronomia i turystyka… Tego nie dowiemy się.

Oto jak wygląda w socjalizmie próba rozwiązania problemów, które tenże system sam stworzył.

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=120039 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]