Jak Agora nakręca histerię

Co kilka lat mieszkańcy Europy bombardowani są doniesieniami o pojawieniu się nowej śmiertelnej choroby (najczęściej grypy), na którą „trzeba” się zaszczepić, najlepiej pod przymusem. W podsycaniu histerii biorą – bezinteresownie lub nie – najważniejsze media, w tym prasa wydawana przez koncern Agora.

Jak doskonale pamiętamy – między 2004 a 2007 r. dziennikarze przerzucali się doniesieniami na temat nowych ognisk rzekomo śmiertelnie niebezpiecznej dla całego świata choroby: ptasiej grypy. Rządy masowo wybijały drób, a za Tamiflu – lekiem mającym zabezpieczać ludzi przed zarażeniem – ustawiały się kolejki. Także w Europie, gdzie aż do dzisiaj nie tylko nie odnotowano żadnego zgonu, ale i zachorowania na ptasią grypę.

Mimo apeli co rozsądniejszych i uczciwszych lekarzy – wskazujących, że liczba ofiar ptasiej grypy na całym świecie jest mikroskopijna (w Polsce więcej osób umiera codziennie na serce) – strach przed wirusem H5N1 dotarł wówczas także do Warszawy. Panikę podsycały media, zwłaszcza należący do Agory „Nowy Dzień”:


Dziś wiadomo, że ptasia grypa była starannie przygotowanym spektaklem medialnym. Według Światowej Organizacji Zdrowia – od 2003 do 2009 r. na całym świecie (głównie w Azji) zachorowało na nią jedynie 417 osób, a największym beneficjentem wojny z wirusem H5N1 okazał się koncern Gilead, produkujący Tamiflu (jednym z głównych udziałowców tej firmy był do niedawna Donald Rumsfeld, sekretarz obrony USA w latach 2001-2006). Wystarczy nadmienić, że tylko w 2005 r., a więc u zarania „ptasiej” psychozy, firma ta zarobiła na leku kilka miliardów dolarów…

Obecnie trwa umiejętnie reżyserowana histeria związana z wirusem A/H1N1. W Wielkiej Brytanii do końca roku ma być obowiązkowo zaszczepionych 20 mln ludzi. Podobne posunięcia planują rządy kilku innych państw europejskich.

Niestety – wszystko wskazuje na to, że koncerny farmaceutyczne zechcą złupić także obywateli Polski. Oto, co „Gazeta Wyborcza” (która 3 lata temu, tak jak bliźniaczy „Nowy Dzień”, krytykowała rząd za brak zainteresowania kupnem szczepionek na „ptasią” chorobę) napisała dzisiaj o zagrożeniu świńską grypą:

Za: niezalezna.pl | http://www.niezalezna.pl/article/show/id/23302

Skip to content