Aktualizacja strony została wstrzymana

Paweł Lisicki: ludzie nazywający aborcję „prawem człowieka” potrzebują pomocy egzorcysty

– Bardzo się cieszę z czwartkowego rozstrzygnięcia Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście szkoda, że stało się to tak późno, ale najważniejsze, że w końcu wyrok zapadł – mówi w rozmowie z PCh24.pl Paweł Lisicki, pisarz, publicysta, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.

Dlaczego czwartkowy wyrok TK jest ważny, oprócz względów oczywistych – uratowania życia setkom dzieci podejrzanych o chorobę? Dlaczego w ogóle walka o ochronę życia jest tak istotna?

Ponieważ istnieją niezbywalne prawa człowieka, jak prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To jest pewnego rodzaju podstawa, na której może w ogóle być zbudowane uczciwe i sprawiedliwe prawo. Podstawa ta leży w naturze.

Zgodnie z tzw. przesłanką eugeniczną można było w Polsce zabijać dzieci poczęte i uzależniać wartość ludzkiego życia od stanu zdrowia, co w oczywisty sposób musiało prowadzić dalej do obniżenia i zanegowania niezbywalnej wartości i godności osoby ludzkiej.

Właśnie również z tej perspektywy trzeba patrzeć na czwartkowy wyrok TK – ratujemy ludzkie życie i jednoznacznie podkreślamy, że prawo ludzkie nie może być w tak fundamentalnej kwestii ponad prawem Bożym i prawem naturalnym.

Powiem więcej: po takim wyroku TK można, a nawet trzeba mieć nadzieję, że Polska stanie się wzorem dla innych do naśladowania. 22 października przywrócono w naszej ojczyźnie pewien podstawowy wymiar ładu kulturowego, cywilizacyjnego i prawnego, jaki powinien obowiązywać we wszystkich państwach cywilizowanych.

Skąd więc ta wściekła reakcja lewicy?

Już od dłuższego czasu w środowiskach feministycznych tzw. prawo do aborcji jest traktowane jako wyraz godności człowieka czy też wyraz godności kobiety. Coraz częściej możemy zauważyć, że lewica mówi o tzw. prawie reprodukcyjnym, czy też o tym, że przeprowadzenie aborcji to tak naprawdę wyznacznik godności kobiety w tej chorej i absurdalnej wizji feministek.

Powiem tak: bardzo trudno nie dostrzec tutaj jakichś dziwnych elementów wręcz satanistyczno-demonicznych, bo jak inaczej można traktować sytuację, kiedy wyróżnikiem godności kobiety ma być zdolność do zabijania swojego dziecka.

Mówi Pan poważnie?

Feministki są zawsze śmiertelnie poważne i zawsze całkowicie oddane sprawie. One na pewno nie mogą zmienić zdania. Żaden rewolucjonista zdania nie zmienia. Czasem myślę, że niektóre należałoby po prostu egzorcyzmować.

Jest aż tak źle?

Tak. Wiem, że egzorcyzmy kojarzą się z opętańcami, z ludźmi, którzy wykonują dziwne ruchy, piana toczy się im z ust, wykrzykują dziwne, tajemnicze słowa. Szczerze mówiąc im dłużej obserwuję rozwój naszej kultury tym bardziej mam wrażenie, że w przypadku wielu tych pań i panów można mówić o klasycznym opętaniu. Tylko, że to jest opętanie ukryte, nie przejawia się w tej barokowo wspaniałej, nieco groteskowej i przerażającej formie. Jest zimne, ascetyczne, całkowicie spójne. Tłumaczenie i przekonywanie niewiele daje, bo nie ma tertium compartionis. Brakuje wspólnego punktu odniesienia, rzeczywistości. Ideologowie żyją w świecie swoich rojeń. Są radykalnymi, totalnymi egotystami.

Jeśli lewica twierdzi, że możliwość bycia matką według lewicy uprawnia kobiety do zamordowania dziecka w swoim łonie, to jak nazwać to inaczej niż szatańskim myśleniem? Jest to chore i perwersyjne, bo odwraca się wszystkie wartości. To co powinno być otaczane szczególną czcią, czyli macierzyństwo staje się dla nich podstawą do mordu. Tylko diabeł mógł coś takiego wymyślić.

Ci ludzi są tak bardzo wpatrzeni w siebie, tak bardzo sobą opętani, że bez egzorcyzmu nie da się ich uwolnić. Są w ręku złego ducha, diabła pychy i samostanowienia.

Pojawiają się komentarze, że wyrok TK, to tak naprawdę zwycięstwo Lewicy, bo jak tylko wróci ona do władzy, to wprowadzi w Polsce prawo aborcyjne zezwalające na mordowanie dzieci do samego porodu. A że lewica wróci do władzy, to ponoć kwestia czasu…

Nie zgadzam się z tak niepoważnym stawianiem sprawy. Nikt z nas nie wie, co będzie za rok, za 5 czy 10 lat. Może przecież być dokładnie odwrotnie – zmiana dokonana w Polsce zachęci inne środowiska pro life w całej Europie do jeszcze większego zaangażowania w walkę o zmianę prawa i może się okazać, że w wielu państwach europejskich również zostanie zakazana aborcja eugeniczna albo dojdzie do całkowitego zakazu aborcji.

Nie znamy przyszłości. Wiemy jedno: do tej pory wszystkie możliwe ustępstwa wobec lewicy przebiegały zawsze tak samo. Prawica się cofała, albo przesuwała w lewo, a Lewica radykalizowała. Być może teraz będzie odwrotnie.

Niezależnie od czwartkowego wyroku TK, gdyby kiedykolwiek lewica doszła do władzy, to i tak wprowadziłaby tzw. aborcję na życzenie. Na szczęście w Polsce lewica jest wyjątkowo słaba i miejmy nadzieję, że jej radykalna odmiana nigdy do władzy nie dojdzie. Zamiast takich rozważań proponuję pomodlić się, aby zmiany w Polsce zachęciły środowiska pro life spoza Polski do działania, żeby nikt nie myślał, że mamy do czynienia z jakimś końcem historii, że zmiana cywilizacyjna się dokonała i nic nie można z tym zrobić. Okazuje się, że wszystko może się zmienić na lepsze i dlatego trzeba przejść do kontrrewolucji a nie wywieszać białą flagę.

Dziękuję za rozmowę.

Tomasz D. Kolanek

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-10-23)

 


 

Ostaszewska, Rubik, Wojciechowska, Rusin, Wojewódzki, Piróg, Szyc. Furia celebrytów po wyroku TK

Celebryci – z których część jeszcze całkiem niedawno prezentowała się w mediach społecznościowych z antyrządowymi grafikami w stylu „KON-STY-TUC-JA” – mają poważny problem z zaakceptowaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którzy orzekł to, co było oczywiste od wielu lat: aborcja eugeniczna jest sprzeczna z polską Ustawą zasadniczą.

[…]

Z zestawienia stworzonego przez Onet wynika, że w obronie aborcji eugenicznej wystąpili w mediach społecznościowych: Anja Rubik, Matylda i Mateusz Damięccy, Hanna Lis, Michał Piróg, Kuba Wojewódzki, Borys Szyc, Izabella Krzan, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Martyna Wojciechowska, Daria Ładocha, Mary Komasa, Tomasz Organek, Natalia Siwiec, Iwona Cichosz-Yggeseth, Anna Dziewit-Meller. Portal przeoczył natomiast byłą prezenterkę TVN Kingę Rusin, zaś Roberta Biedronia uznał za polityka, choć wydaje się, że jest on w przynajmniej równym stopniu celebrytą.

[…]

Wulgarnością popisał się natomiast choreograf Michał Piróg. Z opublikowanej przez niego grafiki z tekstem wynika, jakoby kobiety w Polsce były niewolnicami zmuszanymi do rodzenia dzieci. Z kolei grafikę ze środkowymi palcami kobiet opublikował aktor Borys Szyc.

Głęboko niestosowną grafikę przedstawiającą nagą, ciężarną kobietą spętaną więzami i przywiązaną do symbolu prawnego paragrafu opublikowały z kolei: była prezenterka TVN Kinga Rusin, prezenterka TVP i zarazem Miss Polonia 2016 Izabella Krzan oraz aktorka Magdalena Cielecka. Z kolei poziom niestosowności wpisu prezentera TVN Jakuba Wojewódzkiego był zbyt wielki nawet dla Onetu – serwis zdecydował się nie publikować tego, co w sieci zamieścił celebryta.

[…]

Źródło: onet.pl / Instagram

MWł

Całość: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-10-23)

 


 

Skip to content