Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Badania pokazują „brak związku” liczby Covid-19 z decyzjami o otwarciu szkół. Decyduje polityka

Badania przeprowadzone przez niezależną i bezpartyjną organizację The 74 pokazują dwa czynniki wpływające na decyzję o zamykaniu bądź otwieraniu szkół w czasie „pandemii koronawirusa”.

W podsumowaniu badań swierdza się, że „Polityka a nie nauka wpływa na decyzje o otwieraniu szkół”, a czynnikami są: liczba głosów oddana na kandydata Donalda Trumpa podczas wyborów w 2016 oraz poziom „uzwiązkowienia” nauczycieli, czyli siła związków zawodowych nauczycieli w danym regionie.

W sumie, większa liczba głosów oddanych na Trumpa w 2016 roku koreluje z decyzjami miejscowych polityków o otwarciu szkół, a większa siła związków zawodowych – zdominowanych przez lewicowych ideologów – oraz większa liczba głosów oddanych na Partię Demoktratyczną, sprowadza się do częstszych decyzji o przedłużaniu zamykania szkół, bądź do ponownego ich zamykania.

Co najistotniejsze, badania niejako potwierdzają wcześniejsze prace, np. Brookings Insitution’s Brown Center on Education Policy, które zbadało sytuację w 250 dystryktach i zauważyło, że decyzje o otwarciu szkół „nie mają związku” z liczbą przypadków Covid-19 w dystrykcie.

Oprac. www.bibula.com

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: the74million.org (October 22, 2020) | https://www.the74million.org/politics-not-science-is-driving-school-reopening-decisions-to-a-really-dangerous-degree-research-suggests/

Skip to content