USA: Badania pokazują “brak związku” liczby Covid-19 z decyzjami o otwarciu szkół. Decyduje polityka

Aktualizacja: 2020-10-22 2:28 pm

Badania przeprowadzone przez niezależną i bezpartyjną organizację The 74 pokazują dwa czynniki wpływające na decyzję o zamykaniu bądź otwieraniu szkół w czasie “pandemii koronawirusa”.

W podsumowaniu badań swierdza się, że “Polityka a nie nauka wpływa na decyzje o otwieraniu szkół”, a czynnikami są: liczba głosów oddana na kandydata Donalda Trumpa podczas wyborów w 2016 oraz poziom “uzwiązkowienia” nauczycieli, czyli siła związków zawodowych nauczycieli w danym regionie.

W sumie, większa liczba głosów oddanych na Trumpa w 2016 roku koreluje z decyzjami miejscowych polityków o otwarciu szkół, a większa siła związków zawodowych – zdominowanych przez lewicowych ideologów – oraz większa liczba głosów oddanych na Partię Demoktratyczną, sprowadza się do częstszych decyzji o przedłużaniu zamykania szkół, bądź do ponownego ich zamykania.

Co najistotniejsze, badania niejako potwierdzają wcześniejsze prace, np. Brookings Insitution’s Brown Center on Education Policy, które zbadało sytuację w 250 dystryktach i zauważyło, że decyzje o otwarciu szkół “nie mają związku” z liczbą przypadków Covid-19 w dystrykcie.

Oprac. www.bibula.com

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie the74million.org (October 22, 2020)
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119628 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]