Ambasadorzy Niemiec i USA rozmawiali o… wolności mediów w Polsce

Aktualizacja: 2020-10-20 2:03 pm

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher spotkała się z ambasadorem Niemiec Arndtem Freytagem von Loringhovenem. Wśród poruszanych przez dyplomatów tematów znalazła się kwestia… wolności mediów w Polsce.

– „Serdecznie dziękuję Georgette Mosbacher @USAmbPoland za wspaniałą przyjacielską kolację! Tematy naszych rozmów to stosunki transatlantyckie, Trójmorze i wolność mediów w Polsce” – napisał na Twitterze ambasador Niemiec Arndt Freytag von Loringhoven.

W czasie ostatniej kampanii prezydenckiej szeroko komentowana stała się kwestia dekoncentracji mediów. Ambasador USA od początku sprzeciwia się rządowym planom w tym aspekcie przekonując, że repolonizacja mediów byłaby zamachem na wolność słowa w Polsce.

kak/Twitter

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119575 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]