Władze Krakowa uciszają obrońców życia. Wytrychem zapisy przepisów o ochronie środowiska

Aktualizacja: 2020-10-20 10:37 am

Powołując się na zapisy dotyczące ochrony środowiska i zakazu używania instalacji nagłaśniających, krakowscy urzędnicy zdecydowali, że poruszające się po ulicach miasta samochody Fundacji PRO – Prawo do Życia nie mogą używać nagłośnienia. 

Urzędnicy – jak informuje „Nasz Dziennik” – nie zgodzili się na rejestrację pojazdu w charakterze mobilnego zgromadzenia. W efekcie poruszający się po ulicach miasta pojazd fundacji nie może emitować komunikatów głosowych. Przypomnijmy, że Fundacja PRO – Prawo do Życia prowadzi w Polsce mobilne kampanie dotyczące zarówno piekła aborcji, jak i zagrożenia deprawacją dzieci ze strony środowisk LGBT+.

W ocenie Mariusza Dzierżawskiego decyzja magistratu jest niezgodna z prawem. Prezes Fundacji PRO – Prawo do Życia uznał, że to próba kneblowania ust „wszystkim, którzy odważnie mówią o tym, że ideolodzy LGBT deprawują swym agresywnym zachowaniem i prowokowaniem”. – Jeśli zwolennicy zabijania mogą o tym głośno mówić i namawiać do zbrodni kobiety, to dlaczego my nie możemy ostrzegać przed nią ludzi czy ostrzegać przed deprawacją ze strony środowisk LGBT – powiedział „Naszemu Dziennikowi”. Fundacja będzie odwoływać się od niekorzystanej decyzji.

Źródło: „Nasz Dziennik”

MA

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119559 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]