Aktualizacja strony została wstrzymana

Minister Zdrowia wzywa do „zwracania uwagi” osobom bez maseczek

Trwa konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który poinformował o przekształcaniu części szpitali powiatowych w szpitale COVID-owe oraz wsparciu prywatnej służby zdrowia. Wezwał też do „zwracania uwagi” osobom bez maseczki.

Narzędzia, które pomogą nam w walce z #COVID19 to chociażby dostępna infrastruktura ok. 15 tys. łóżek. Pojawiały się sygnały, że mają charakter papierowy. Przeprowadziliśmy kontrole czy są rzeczywiste i jest to liczba po weryfikacji – powiedział Niedzielski.

Mamy zajętych ok. 8 tys. łóżek. To wskaźnik ogólnopolski i może różnić się w poszczególnych regionach. Wskaźniki zajętości mogą być tam większe i mogą pojawiać się sytuacje, że karetka musi jeździć od jednego szpitala do drugiego – dodał.

Jak przekazał „w przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15, 20 tysięcy zachorowań dziennie”. – Pracowaliśmy również nad kwestią przekształcenia części szpitali powiatowych na szpitale zajmujące się #COVID19. W weekend trwały ustalenia NFZ i wojewodów, którzy w regionach dokonywali przeglądów szpitali powiatowych – wskazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski odniósł się również do – jak stwierdził tzw. środowisk wolnościowych – i wezwał do przestrzegania wszystkich obostrzeń. Jego zdaniem nieprzestrzeganie, często absurdalnych, obostrzeń rządu narusza wolność innych osób.

Minister Zdrowia zaapelował o noszenie maseczek i zwracanie uwagi tym, którzy tych maseczek nie noszą. – Osoby, które nie noszą maseczek generują ryzyko nie tylko wobec siebie, ale i wobec innych – to samo dotyczy innych obostrzeń – stwierdził minister zdrowia.

Adam Niedzielski wzywa do „zwracania uwagi” osobom bez zakrytych ust i nosa. Efekt tego zwracania uwagi mieliśmy w weekend, czyli napad w metrze za brak maseczki, których prawo nie wymaga od zdrowych. Przestańcie szczuć jednych na drugich, mało jeszcze podzieliliście społeczeństwo? – komentuje redaktor nczas.com, Radosław Piwowarczyk.

Jak przekazał „w przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15, 20 tysięcy zachorowań dziennie”. – Pracowaliśmy również nad kwestią przekształcenia części szpitali powiatowych na szpitale zajmujące się #COVID19. W weekend trwały ustalenia NFZ i wojewodów, którzy w regionach dokonywali przeglądów szpitali powiatowych – wskazał minister zdrowia Adam Niedzielski. Niedzielski odniósł się również do – jak stwierdził tzw. środowisk wolnościowych – i wezwał do przestrzegania wszystkich obostrzeń. Jego zdaniem nieprzestrzeganie, często absurdalnych, obostrzeń rządu narusza wolność innych osób. Minister Zdrowia zaapelował o noszenie maseczek i zwracanie uwagi tym, którzy tych maseczek nie noszą. – Osoby, które nie noszą maseczek generują ryzyko nie tylko wobec siebie, ale i wobec innych – to samo dotyczy innych obostrzeń – stwierdził minister zdrowia. – Adam Niedzielski wzywa do „zwracania uwagi” osobom bez zakrytych ust i nosa. Efekt tego zwracania uwagi mieliśmy w weekend, czyli napad w metrze za brak maseczki, których prawo nie wymaga od zdrowych. Przestańcie szczuć jednych na drugich, mało jeszcze podzieliliście społeczeństwo? – komentuje redaktor nczas.com, Radosław Piwowarczyk.

Za: Najwyższy Czas! (19 października 2020)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

tutejsza
Jakie prawo ma do zwracania mi uwagi jakaś obca osoba? Kolejny minister choroby maskowej tworzy prywatne oddziały kapo? Jak mogę generować ryzyko swobodnie oddychając do czego mam prawo? Tylko psychopaci dusiciele duszą ludzi! Najlepsze jest zdanie „Jego zdaniem nieprzestrzeganie, często absurdalnych, obostrzeń rządu narusza wolność innych osób.” – Ci terroryści powinni zasiadać na ławach oskarżonych a nie dalej terroryzować Polaków bandytyzmem!

Suu
Nie zachorowań tylko ewentualnie zakażeń, z czego 90% bez objawów. I taki człowiek decyduje o zdrowiu Polaków. Żenada.

vega
Ten głup powinien wiedzieć, że nie ma obowiązku masek tylko jest, bezprawny zresztą nakaz, zakrywania ust i nosa, można bandażem z siateczki.

 


 

Koronaabsurdy współistniejące. Senator Karczewski zachęca do „aktywności fizycznej”, a rząd zamyka siłownie i baseny

Trwa mniemana pandemia koronawirusa. Rząd w trosce o zdrowie obywateli zakazuje jednak świadczenia usług, które związane są z poprawą kondycji fizycznej. Senator Karczewski zachęca jednocześnie do jedzenia jabłek i uprawiania sportu.

W piątek Ministerstwo Sportu opublikowało „nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie”, które obowiązują od 17 października. Wśród nich znalazły się m.in. nakaz organizowania wydarzeń sportowych wyłącznie bez udziału publiczności, czy zakaz prowadzenia działalności przez siłownie, kluby i centra fitness oraz baseny i aquaparki.

„Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04. – podklasa ta obejmuje: działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia)Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04. – podklasa ta obejmuje: działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia)” – czytamy.

Wyłączone z zakazu są jednak baseny, siłownie, kluby i centra fitness, które prowadzą działalność leczniczą w podmiotach przeznaczonych dla pacjentów. Zakazu działalności nie mają także placówki, w których ćwiczą osoby „uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych”. Otwarte pozostają też ośrodki „przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole”.

Tymczasem „złotych rad” dotyczących wzmacniania odporności udzielał Stanisław Karczewski. Polityk najpierw stwierdził, że wystarczy jeść jabłka. Później zamieścił na Twitterze zdjęcie z przebieżki po lesie, zachęcając Polaków do aktywności fizycznej. Tak w Polsce objawia się koronalogika absurdu.

Źródła: gov.pl/Twitter

Za: Najwyższy Czas! (19 października 2020)

 


 

Nie tylko Stadion Narodowy. Niedzielski zapowiada tymczasowy szpital w każdym województwie

W niedzielę wieczorem gruchnęła wiadomość, że na Stadionie Narodowym zostanie zorganizowany tymczasowy szpital do walki z COVID-19. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiada, że podobne placówki powstaną w każdym województwie, ale koncepcja jest dopiero w fazie przygotowań.

W Programie Trzecim Polskiego Radia szef resortu zdrowia potwierdził, że trwają przygotowania do utworzenia tymczasowych szpitali nie tylko w Warszawie. Będą w każdym mieście wojewódzkim.

„Siedem miast jest bardziej zaawansowanych. Tu chodzi o Warszawę, Łódź, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk – tam już są rozpatrywane konkretne miejsca, gdzie takie szpitale będą powstawały. W weekend poprosiliśmy wojewodów tych województw o określenie zapotrzebowania na sprzęt. Wojewodowie przygotowują szczegółowy plan realizacji tych szpitali tymczasowych. One będą powstawały jako filia szpitala głównego, przede wszystkim pod patronatem MSWiA czy szpitali MON” – poinformował Niedzielski. [..]

Całość: Najwyższy Czas! (19 października 2020)

 


 

Skip to content