Bush nominował ortodoksyjnego Żyda na Prokuratora Generalnego USA

Aktualizacja: 2007-09-17 12:00 am

Prezydent Bush nominował na stanowisko Prokuratora Generalnego ortodoksyjnego Żyda, Michaela Mukasey, który zastąpi odchodzącego prokuratora Alberto Gonzalesa.

Mukasey, emerytowany sędzia federalny z Nowego Jorku, określany jest przez izraelską prasę jako “konserwatysta, który krytykował program administracji prezydenta Busha”, i którego “chwalili Demokraci”. Dodaje się, iż “żydowskość Mukasey’a stała się problemem gdy obrońca w procesie o zamach na World Trade Center w 1993 roku, złożył wniosek o wykluczenie sędziego z uwagi na jego wierność braciom żydowskim i Izraelowi, co mogło powodować jego uprzedzenie do muzułmańskich oskarżonych. Wniosek został odrzucony jako “całkowicie bezpodstawny””.

Mukasey będzie drugim w historii żydowskim Prokuratorem Generalnym USA. Pierwszym był Ed Levi, który sprawował tę funkcję w czasie prezydentury Geralda Forda.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1195 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]