Aktualizacja strony została wstrzymana

YouTube wzmoże walkę z „teoriami spiskowymi”

Serwis internetowy YouTube ogłosił zaostrzenie środków ograniczających publikacje materiałów związanych z tzw. „teoriami spiskowymi”. Stosowne oświadczenie ukazało się na oficjalnym blogu serwisu. 

„Dziś poszerzamy naszą walkę z mobbingiem i nienawiścią, usuwając więcej treści propagujących teorie spiskowe” – czytamy w opublikowanym w czwartek oświadczeniu.

„Ze względu na zmieniający się charakter i zmieniającą się taktykę grup propagujących te teorie spiskowe, będziemy nadal dostosowywać naszą politykę, aby pozostać aktualną i nadal angażować się w podejmowanie kroków niezbędnych do sprostania tej odpowiedzialności” – oznajmia YouTube.

Jednocześnie serwis internetowy podkreśla, że ważny jest też kontekst, w którym te materiały są umieszczane. Serwis zastrzega, że „materiały, nieatakujące grupy chronione, nie zostaną usunięte”. 

Zmiany weszły w życie od 15 października.

Pod pretekstem walki z „mową nienawiści” YouTube regularnie usuwa kanały i materiały, krytyczne wobec panującego konsensusu spod znaku ideologii liberalnej. Takie przypadki miały miejsce również w Polsce. 

(na podst. tass.ru/ blog.youtube/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Komentarz Redakcji [xportal.pl]: Rosyjska dezinformacja, fake newsy, “mowa nienawiści” i “teorie spiskowe” są narzędziami liberalnej hegemonii do zwalczania krytyki. W miarę wzmożenia rozkładu liberalizmu ta ideologia coraz bardziej zawęża pole działanie zwolenników nieliberalnych alternatyw. Dokumenty nie precyzują, czym jest “fake news” czy “teoria spiskowa”. Takie regulacje pozwalają każdą krytykę zaszufladkować w jednej z tych kategorii, by uciszyć niewygodne głosy. Doświadczały tego różne fejsbukowe profile i telewizje internetowe o tematyce patriotycznej czy narodowej. 

Za: xportal.pl (17 października 2020) | https://xportal.pl/?p=37836 | Świat: YouTube wzmoże walkę z „teoriami spiskowymi”