YouTube wzmoże walkę z „teoriami spiskowymi”

Aktualizacja: 2020-10-17 3:34 pm

Serwis internetowy YouTube ogłosił zaostrzenie środków ograniczających publikacje materiałów związanych z tzw. „teoriami spiskowymi”. Stosowne oświadczenie ukazało się na oficjalnym blogu serwisu. 

„Dziś poszerzamy naszą walkę z mobbingiem i nienawiścią, usuwając więcej treści propagujących teorie spiskowe” – czytamy w opublikowanym w czwartek oświadczeniu.

„Ze względu na zmieniający się charakter i zmieniającą się taktykę grup propagujących te teorie spiskowe, będziemy nadal dostosowywać naszą politykę, aby pozostać aktualną i nadal angażować się w podejmowanie kroków niezbędnych do sprostania tej odpowiedzialności” – oznajmia YouTube.

Jednocześnie serwis internetowy podkreśla, że ważny jest też kontekst, w którym te materiały są umieszczane. Serwis zastrzega, że „materiały, nieatakujące grupy chronione, nie zostaną usunięte”. 

Zmiany weszły w życie od 15 października.

Pod pretekstem walki z „mową nienawiści” YouTube regularnie usuwa kanały i materiały, krytyczne wobec panującego konsensusu spod znaku ideologii liberalnej. Takie przypadki miały miejsce również w Polsce. 

(na podst. tass.ru/ blog.youtube/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Komentarz Redakcji [xportal.pl]: Rosyjska dezinformacja, fake newsy, “mowa nienawiści” i “teorie spiskowe” są narzędziami liberalnej hegemonii do zwalczania krytyki. W miarę wzmożenia rozkładu liberalizmu ta ideologia coraz bardziej zawęża pole działanie zwolenników nieliberalnych alternatyw. Dokumenty nie precyzują, czym jest “fake news” czy “teoria spiskowa”. Takie regulacje pozwalają każdą krytykę zaszufladkować w jednej z tych kategorii, by uciszyć niewygodne głosy. Doświadczały tego różne fejsbukowe profile i telewizje internetowe o tematyce patriotycznej czy narodowej. 

Za: xportal.pl (17 października 2020) -- [Org. tytuł: « Świat: YouTube wzmoże walkę z „teoriami spiskowymi”»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119487 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]