Aktualizacja strony została wstrzymana

Joe Biden porównał Polskę do Białorusi i innych „totalitarnych reżimów na świecie”

Podczas rozmowy z wyborcami w Filadelfii, kandydat Demokratów na prezydenta USA Joe Biden wypowiedział się na temat Polski. Polityk porównał nasz kraj do Białorusi.

Zostały już niespełna trzy tygodnie do dnia wyborów w USA. Kandydat Demokratów na prezydenta Joe Bidena odpowiadał w czwartkowy wieczór na pytania wyborców w Filadelfii na antenie ABC News.

Wyborca ​​Mark Halfman, który w 2016 roku oddał głos na Trumpa, określił politykę zagraniczną prezydenta jako „współczesny cud”, powołując się na plan pokojowy na Bliskim Wschodzie i redukcję wojsk za granicą. Zapytał Bidena, czy prezydent zasłużył na jakąś pochwałę, na co wiceprezydent odpowiedział: „trochę, ale nie za dużo”.

Znajdujemy się w sytuacji, w której jesteśmy bardziej odizolowani na świecie niż kiedykolwiek – ocenił Biden. – Hasło „Ameryka przede wszystkim” uczyniło Amerykę samotną – dodawał.

Biden przywołał związek Trumpa z „wątpliwymi postaciami” i fatalne relacje z demokratycznymi sojusznikami Ameryki, co w jego ocenie może spowodować rozpad NATO.

Widzicie, co się dzieje. Wszystko od Białorusi po Polskę… po Węgry i powstanie totalitarnych reżimów na świecie. Poza tym ten prezydent obejmuje się ze wszystkimi zbirami na świecie – powiedział.

Źródło: ABC News

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Demencja. Przypomina Breżniewa w ostatnich latach
PrPr

No tak to lepszy taki postęp jak w USA, gdzie czarni nawołują do mordowania białych, a może taki jak na zachodzie Europy gdzie bandy muzułmanów teroryzują mieszkańców?
Janek

Co do obecnej, totalitarnej, Polski to niewiele się pomylił. U nas psy chodzą bez kagańców, a ich właściciele w kagańcach…
11 godzin temu / Jack_Holborn

A mi naprawdę dobrze w takim totalitarnym reżimie ; Chociaż nudno tu trochę, nikt nie strzela do ludzi w miejscach publicznych, nikt mnie jeszcze nie pobił za moją bladą skórę ; Średniowiecze, no!
Askja

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-10-16) | https://www.pch24.pl/joe-biden-porownal-polske-do-bialorusi-i-innych-totalitarnych-rezimow-na-swiecie,79138,i.html

Skip to content