Joe Biden porównał Polskę do Białorusi i innych „totalitarnych reżimów na świecie”

Aktualizacja: 2020-10-16 2:15 pm

Podczas rozmowy z wyborcami w Filadelfii, kandydat Demokratów na prezydenta USA Joe Biden wypowiedział się na temat Polski. Polityk porównał nasz kraj do Białorusi.

Zostały już niespełna trzy tygodnie do dnia wyborów w USA. Kandydat Demokratów na prezydenta Joe Bidena odpowiadał w czwartkowy wieczór na pytania wyborców w Filadelfii na antenie ABC News.

Wyborca ​​Mark Halfman, który w 2016 roku oddał głos na Trumpa, określił politykę zagraniczną prezydenta jako „współczesny cud”, powołując się na plan pokojowy na Bliskim Wschodzie i redukcję wojsk za granicą. Zapytał Bidena, czy prezydent zasłużył na jakąś pochwałę, na co wiceprezydent odpowiedział: „trochę, ale nie za dużo”.

Znajdujemy się w sytuacji, w której jesteśmy bardziej odizolowani na świecie niż kiedykolwiek – ocenił Biden. – Hasło „Ameryka przede wszystkim” uczyniło Amerykę samotną – dodawał.

Biden przywołał związek Trumpa z „wątpliwymi postaciami” i fatalne relacje z demokratycznymi sojusznikami Ameryki, co w jego ocenie może spowodować rozpad NATO.

Widzicie, co się dzieje. Wszystko od Białorusi po Polskę… po Węgry i powstanie totalitarnych reżimów na świecie. Poza tym ten prezydent obejmuje się ze wszystkimi zbirami na świecie – powiedział.

Źródło: ABC News

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Demencja. Przypomina Breżniewa w ostatnich latach
PrPr

No tak to lepszy taki postęp jak w USA, gdzie czarni nawołują do mordowania białych, a może taki jak na zachodzie Europy gdzie bandy muzułmanów teroryzują mieszkańców?
Janek

Co do obecnej, totalitarnej, Polski to niewiele się pomylił. U nas psy chodzą bez kagańców, a ich właściciele w kagańcach…
11 godzin temu / Jack_Holborn

A mi naprawdę dobrze w takim totalitarnym reżimie ; Chociaż nudno tu trochę, nikt nie strzela do ludzi w miejscach publicznych, nikt mnie jeszcze nie pobił za moją bladą skórę ; Średniowiecze, no!
Askja

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119466 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]