Amerykanie podpisują się pod petycją przeciw refundacji aborcji

Aktualizacja: 2009-07-30 10:25 am

W ciągu tygodnia 65 tys. Amerykanów podpisało się pod narodową petycją wzywającą Kongres do wykluczenia aborcji z listy usług refundowanych w ramach programów zdrowotnych – poinformowało Amerykańskie Centrum Prawa i Sprawiedliwości (ACLJ).

Prowadzi ono prawne analizy dla kongresmanów i namawia ich do wyrzucenia aborcji ze zdrowotnego pakietu. – Amerykanie zrozumieli, że aborcja nie powinna stanowić części legislacji dotyczącej ochrony zdrowia – mówi Jay Sekulow, szef ACLF. – To czas, aby Kongres przyjął do wiadomości: jeśli aborcja będzie w zdrowotnym pakiecie refundacyjnym, Amerykanie nie będą chcieli płacić podatku, aby sponsorować coś z czym się nie zgadzają. Instytut będzie kontynuować naciski na Kongres, aby wykluczyć aborcję z planu refundacyjnego – mówi.

Sprawozdanie ACLF mówi, że prawo dotyczące aborcji powinno „pozwalać prywatnym ubezpieczycielom zapewniać aborcję jako usługę refundowaną ale także, aby płatnicy podatków nie byli zobowiązani do jej popierania jeśli tego nie chcą”.

JaLu/Lifesitenews.com

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11945 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]