Chiny: Xi Jinping wezwał żołnierzy szykować się do wojny

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping w trakcie swojej wizyty do bazy wojskowej w południowochińskiej prowincji Guangdong wezwał żołnierzy być gotowymi do wojny i przejawiać najwyższą lojalność wobec ojczyzny. Słowa te zostały wypowiedziane w trakcie przemówienia przed oddziałami piechoty morskiej Chińskiej Republiki Ludowej. 

“Trzeba skoncentrować myśli i wysiłki na przygotowania do konfliktu zbrojnego i zapewnienia stanu najwyższej gotowości bojowej” – powiedział przewodniczący Xi. 

Jak podkreślił Xi Jinping: “Korpus piechoty morskiej jest jednostką elitarną, dźwiga na swoich barkach zadanie obrony suwerenności państwa, jego bezpieczeństwa, integralności terytorialnej i interesów narodowych”. Wezwał również do intensyfikacji wysiłków na rzecz transformacji jednostki i podwyższenia jej zdolności bojowych, żeby stworzyć potężne wojsko.  

W swoim przemówieniu przewodniczący ChRL powiedział, że wojskowi “powinni być zdyscyplinowani, absolutnie lojalni i bezinteresowni w służbie ojczyźnie”. 

(na podst. tass.ru/opr. Eugeniusz Onufryjuk) 

Komentarz Redakcji [xportal]: Słowa Xi Jinpinga są odpowiedzią na coraz bardziej agresywne poczynania Stanów Zjednoczonych w regionie Pacyfiku. Wizyta Pompeo w Tokio sprzed tygodnia, w trakcie której szef jankeskiej dyplomacji próbował założyć podwaliny pod ewentualną antychińską koalicję, była aktem godzącym w bezpieczeństwo Chin. Przemówienie Xi Jinpinga przed wojskowymi jest pośrednią odpowiedzią na wrogie posunięcia Waszyngtonu i deklaracją, że Chiny są zdeterminowane bronić swojej racji stanu.  Jest to również odpowiedź na coraz bardziej agresywne zachowanie USA w regionie.

Za: xportal.pl (15 października 2020)

Skip to content