Łukaszenka spotkał się z opozycjonistami

Aktualizacja: 2020-10-11 12:37 pm

Prezydent Białorusi spotkał się z byłym kandydatem na prezydenta Wiktorem Babaryką i innymi więzionymi przedstawicielami opozycji – poinformowała w sobotę agencja Tass, powołując się na białoruskie media państwowe.

Jak poinformowała w sobotę agencja prasowa Tass, Aleksandr Łukaszenko miał spotkać się w więzieniu z przedstawicielami opozycji w celu omówienia reformy konstytucji.

„Konstytucji nie można pisać na ulicy” – miał mówić Łukaszenko i zaznaczył, że kraj żyje pod hasłem „Dialog teraz!”. „Nie powinniśmy fiksować się na punkcie konstytucji. Jestem otwarty i staram się przekonać nie tylko waszych zwolenników, ale całe społeczeństwo, że należy szerzej spojrzeć na problem”.

Media donoszą, że Łukaszenko miał przez cztery i pół godziny rozmawiać z aresztowanymi przedstawicielami opozycji – „członkami Rady Koordynacyjnej i innymi”. Nie są znane szczegóły spotkania, wszystkie strony miały się zgodzić na nie zdradzanie tematów rozmów.

Poza samym prezydentem na spotkaniu było jeszcze jedenaście osób. Wśród nich między innymi Wiktor Babaryka i jego syn Edward Babaryka, członek prezydium Rady Koordynacyjnej, prawniczka Lilia Własowa, biznesmen Yuri Voskresensky, politolog Witalij Szkłarow, Dmitrij Rabtsewicz, prawnik, członek prezydium Rady Koordynacyjnej Ilija Salei, Aleksandr Wasilewicz i Kirił Badei.

Prawnik Szkłarowa Anton Gaszynski poinformował w radiu Echo Moskwy, że nikt z uwięzionych działaczy opozycji nie wiedział o spotkaniu z Łukaszenką.

„Oprócz Witalija Szkłarowa na spotkaniu byli obecni ci, którzy są przetrzymywani w zupełnie innych miejscach. Nie zostali wcześniej ostrzeżeni, a rano zabrano ich w jedno miejsce i nie wiedzieli do ostatniej chwili, kto przyjdzie na spotkanie. To była niespodzianka” – powiedział.

Prawnik uważa, że ​​wizyta Łukaszenki może oznaczać początek dialogu z opozycją i budzi nadzieję.

Kresy.pl/Tass

Za: Krey.pl (11 października 2020) -- [Org. tytuł: «Łukaszenko spotkał się z opozycjonistami»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119290 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]