Od dzisiaj Ministerstwo Zdrowia przestaje podawać wiek osób zmarłych na Covid

Aktualizacja: 2020-10-11 12:34 pm

Z dniem 10 października MZ przestaje podawać informacje o wieku i miejscu śmierci zmarłego na Covid-19.

Wg rządowych danych z powodu Cvid-19 w większości umierają osoby starsze. Do tej pory MZ podawał wiek zmarłych do informacji publicznej. Od soboty 10 października resort przestanie to jednak robić.

Powód zmiany wydaje się być kuriozalny. Według MZ wszystko przez „wydłużającą się formą przekazywanych komunikatów”. Tak więc ze względów estetycznych od dziś resort będzie podawał niepełne informacje.

W dodatku zmiana dotyczy kwestii, która dla wielu jest jedną z najbardziej interesujących w całej sprawie pandemii.

Bez podawania wieku ofiar koronawirusa w społeczeństwie może pojawić się przekonanie, że dotyka on równo wszystkie grupy wiekowe.

Na ten moment ministerstwo informuje jeszcze, ile osób zmarło na Covid, a ile miało choroby współistniejące. I tak w sobotę 10 października z powodu Covid-19 zmarły 4 osoby na 5300 zakażonych. U kolejnych 49 osób, które zmarły Covid wykryto wraz z innymi chorobami współistniejącymi.

Źródło: MZ

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119288 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]