Pisząca dla izraelskich mediów polska dziennikarka chce zamknięcia kościołów. A synagogi? „To antysemityzm”

Aktualizacja: 2020-10-11 12:14 pm

Pisząca dla żydowskich agencji prasowych polska dziennikarka oraz redaktor naczelna Jewish.pl postuluje zamknięcie miejsc kultu, ale tylko katolickich. Katarzyna Markusz chce też usunąć religię ze szkół. Swoimi przemyśleniami postanowiła podzielić się na Twitterze.

„Słuchajcie, a może by tak zamknąć kościoły? Przecież modlić można się tak samo dobrze w domu, a KK ma ogromny majątek, więc nie zbiednieje” – grzmiała na Twitterze Markusz. „Dlaczego tego nie robimy?” – dopytywała.

„W następnym kroku można usunąć religię ze szkół. W końcu było ostatnio tyle mowy o tym, żeby chronić dzieci przed złą ideologią” – dodała.

Internauci jednak postulowali, by lockdownem objąć także synagogi.

„Zaproponuj synagogi zamknąć… A nie czekaj… Wtedy to będzie antysemityzm…” – skwitował jeden z użytkowników Twittera.

Opłacana przez żydowskie agencje dziennikarka stwierdziła natomiast, że „nie ma żadnego powodu, żeby miała się wypowiadać na temat synagog”. „Dlaczego mam zabierać głos na ten temat?” – żachnęła się.

„Nie ma również żadnego powodu, żeby się pani wypowiadała na temat Kościołów, a jednak to robi” – odpowiedziała jedna z internautek.

„Nie chodzimy do kościoła tylko po to, aby się modlić, ale przede wszystkim brać udział we mszy, przystąpić do komunii świętej i czasem do sakramentu spowiedzi. Nie możemy tego robić w domu” – wyjaśnił dziennikarce jeden z internautów.

Źródło: Twitter

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119282 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]