Aktualizacja strony została wstrzymana

Aplikacja Yelp posłuży do tropienia „rasistowskich” firm

Ma to być „odpowiedź na wzrost aktywności społecznej wokół ruchu Black Lives Matter”. Będą alarmy biznesowe związane z „doniesieniami o zachowaniach rasistowskich, takich jak użycie rasistowskiego języka lub symboli”.

Jeszcze jedna amerykańska firma, która robi biznes na „postępie” i poprawności politycznej. Yelp to amerykański „agregator opinii” z siedzibą w San Francisco. Właściciel aplikacji mobilnej pod tą samą nazwą, a także serwisu oferującego rezerwację online Eat24.

Założycielami firmy są byli pracownicy PayPal – Russel Simmons i Jeremy Stoppelman. W latach 2009–2012 otworzył regionalne biura w Europie. Yelp umożliwia konsumentom ocenianie i publikowanie opinii o przedsiębiorstwach. Teraz będzie to „aspekt antyrasistowski”.

Dodajmy, że w Polsce serwis internetowy promowany jest w Krakowie i w Warszawie. A gdyby tak na bojkoty „postępaków”, odpowiedzieć bojkotem ich samych?

Źródło: Valeurs Actuelles

Za: Najwyższy Czas! (9 października 2020) | https://nczas.com/2020/10/09/aplikacja-yelp-posluzy-do-tropienia-rasistowskich-firm/

Skip to content