Aplikacja Yelp posłuży do tropienia „rasistowskich” firm

Aktualizacja: 2020-10-9 5:58 pm

Ma to być „odpowiedź na wzrost aktywności społecznej wokół ruchu Black Lives Matter”. Będą alarmy biznesowe związane z „doniesieniami o zachowaniach rasistowskich, takich jak użycie rasistowskiego języka lub symboli”.

Jeszcze jedna amerykańska firma, która robi biznes na „postępie” i poprawności politycznej. Yelp to amerykański „agregator opinii” z siedzibą w San Francisco. Właściciel aplikacji mobilnej pod tą samą nazwą, a także serwisu oferującego rezerwację online Eat24.

Założycielami firmy są byli pracownicy PayPal – Russel Simmons i Jeremy Stoppelman. W latach 2009–2012 otworzył regionalne biura w Europie. Yelp umożliwia konsumentom ocenianie i publikowanie opinii o przedsiębiorstwach. Teraz będzie to „aspekt antyrasistowski”.

Dodajmy, że w Polsce serwis internetowy promowany jest w Krakowie i w Warszawie. A gdyby tak na bojkoty „postępaków”, odpowiedzieć bojkotem ich samych?

Źródło: Valeurs Actuelles

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119249 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]