Święto braci zakonnych FSSPX

Aktualizacja: 2020-10-8 8:53 pm

Co roku uroczystość św. Michała Archanioła jest dla Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X świętem podwójnym – nie tylko ze względu na to, że wraz z całym Kościołem wojującym obchodzi ono tego dnia święto jednego z najpotężniejszych obrońców i orędowników w walce o Bożą chwałę. 29 września jest również świętem braci zakonnych FSSPX, którzy poprzez swoją posługę w przeoratach, szkołach i innych miejscach stanowią nieocenione wsparcie dla kapłanów.

Tegoroczna uroczystość jak zwykle zgromadziła w seminarium Najświętszego Serca Jezusowego w Zaitzkofen w Bawarii licznych gości: oprócz wielu duchownych, niektórym braciom w ich święcie towarzyszyły rodziny, a ze szkoły Bractwa w Wangs w Szwajcarii przyjechała grupa uczniów; byli również wierni z Polski. W trakcie uroczystej Mszy św. z wyższą asystą, po kazaniu wygłoszonym przez ks. Franciszka Berthoda FSSPX, br. Maria Maksymilian i br. Robert, obecnie posługujący w przeoracie w Warszawie, po kilkuletnim okresie profesji czasowych złożyli śluby wieczyste, tym samym dozgonnie zobowiązując się do przestrzegania trzech rad ewangelicznych – posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Razem z nimi kilku innych braci złożyło śluby czasowe, na rok lub trzy lata, a do postulatu przyjęto jednego kandydata z Polski; dwóch kolejnych braci – w tym br. Klaus z Warszawy – obchodziło w tym roku 40-lecie swojej profesji. Po uroczystości miał miejsce świąteczny obiad, a wieczorem śpiewano nieszpory.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o braciach zakonnych, bez których poświęcenia i pracy rozwój apostolatu Bractwa byłby niemożliwy na taką skalę!

Bracia składają profesję przed wicerektorem seminarium w Zaitzkofen

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119210 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]