Aktualizacja strony została wstrzymana

Święto braci zakonnych FSSPX

Co roku uroczystość św. Michała Archanioła jest dla Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X świętem podwójnym – nie tylko ze względu na to, że wraz z całym Kościołem wojującym obchodzi ono tego dnia święto jednego z najpotężniejszych obrońców i orędowników w walce o Bożą chwałę. 29 września jest również świętem braci zakonnych FSSPX, którzy poprzez swoją posługę w przeoratach, szkołach i innych miejscach stanowią nieocenione wsparcie dla kapłanów.

Tegoroczna uroczystość jak zwykle zgromadziła w seminarium Najświętszego Serca Jezusowego w Zaitzkofen w Bawarii licznych gości: oprócz wielu duchownych, niektórym braciom w ich święcie towarzyszyły rodziny, a ze szkoły Bractwa w Wangs w Szwajcarii przyjechała grupa uczniów; byli również wierni z Polski. W trakcie uroczystej Mszy św. z wyższą asystą, po kazaniu wygłoszonym przez ks. Franciszka Berthoda FSSPX, br. Maria Maksymilian i br. Robert, obecnie posługujący w przeoracie w Warszawie, po kilkuletnim okresie profesji czasowych złożyli śluby wieczyste, tym samym dozgonnie zobowiązując się do przestrzegania trzech rad ewangelicznych – posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Razem z nimi kilku innych braci złożyło śluby czasowe, na rok lub trzy lata, a do postulatu przyjęto jednego kandydata z Polski; dwóch kolejnych braci – w tym br. Klaus z Warszawy – obchodziło w tym roku 40-lecie swojej profesji. Po uroczystości miał miejsce świąteczny obiad, a wieczorem śpiewano nieszpory.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o braciach zakonnych, bez których poświęcenia i pracy rozwój apostolatu Bractwa byłby niemożliwy na taką skalę!

Bracia składają profesję przed wicerektorem seminarium w Zaitzkofen

Za: Wiadomości Tradycji Katolickiej (8 października 2020) | https://news.fsspx.pl/2020/10/swieto-braci-zakonnych-fsspx/

Skip to content