WHO apeluje do rządów aby kreatywnie „walczyły ze znużeniem restrykcjami”

Dyrektor europejskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Henri Kluge zaapelował do rządów państw europejskich, by nie rezygnowały z walki ze znużeniem społeczeństwa reżimem sanitarnym, spowodowanym pandemią koronawirusa. Zachęcił przy tym władze do kreatywności – podaje radiomaryja.pl.

„Koszt dotychczasowych wyrzeczeń był nadzwyczajny i wymęczył nas wszystkich, gdziekolwiek mieszkamy i cokolwiek robimy. W tych warunkach poczucie marazmu i braku motywacji jest naturalne” – czytamy w oświadczeniu. Według informacji zamieszonych na stronie WHO, znużenie obostrzeniami odczuwa już ponad 60 proc. niektórych społeczeństw.

Kluge zaapelował do rządów państw, by nie rezygnowały z działań na rzecz powstrzymywania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jego zdaniem skłonienie społeczeństwa do większego zaangażowania, wymaga nieustannego badania nastrojów społecznych, oraz wdrażania „kreatywnych rozwiązań” (cokolwiek to znaczy – red.). Jako przykład podał organizowanie tzw. „pływających kin” na łodziach czy tworzenie „baniek społecznych” w środowiskach pracy.

„Mimo trudności, Covid-19 zmusza nas do wyjścia poza nauki biomedyczne w naszej odpowiedzi na pandemię” – oznajmił Henri Kluge.

Źródło: radiomaryja.pl

PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Kreatywne rozwiązanie: zaśpiewaj wesołą piosneczkę, to dostaniesz 20% rabatu na covidowy mandat. Albo: jeśli uzbierasz pięć mandatów dostaniesz dodatkowe 10% zniżki lub komplet garnków za jedyne 299 PLN. Można? Można!
Polak potrafi

Czy rządy krajów i Polski opłacane przez podatników realizują przede wszystkim ponadnarodowe cele?????
Stan

No oczywiście w ramach przeciwdziałania marazmowi zawsze można opornego obywatela spałować, zastraszyć, zaszczuć, znieważyć, ośmieszyć, opluć, wyzwać itp. Może da się wtedy złamać.
Babcia

Będą nas tak męczyć tymi maskami i innymi obostrzeniami aż do „zbawiennej” szczepionki z czipem. Wtedy dadzą Ci wybór: albo dalej będziesz miał restrykcje, albo przyjmiesz szczepionkę…
Filip

Dlaczego głównie Polacy są bierni w obliczu ewidentnego już dla każdego spisku covidowego dla zniewolenia społeczeństw
Grzegorz

Znużenie restrykcjami, a bardziej jeszcze znużenie absurdami… jak nakaz chodzenia w masce po pustym chodniku i bezcelowego zatruwania się wdychanym z powrotem dwutlenkiem węgla. Jedyna droga wyjścia z pandemii, to droga powrotu ludzkości do Boga, który jako jedyny może być w nas prawdziwym Źródłem miłości bliźniego – ofiarnej, lecz zawsze sensownej. Żadne nakazy i zakazy jej nie zastąpią!
sp

Tej mafijnej organizacji już dziękujemy
Jou

Jakby zatrzymane zostało wsparcie materialne WHO to pandemia by się szybko skończyła a tak na pandemii zarabiają grubą kasę.
qwe

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-10-08)

 


 

Skip to content