„Zwalczanie toksycznych stereotypów” – Gucci prezentuje sukienkę dla mężczyzn

Aktualizacja: 2020-10-6 12:00 pm

Jedna z największych marek modowych na świecie wprowadziła na rynek sukienkę inspirowaną kulturą grunge’u z lat 90. XX wieku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oferta jest skierowana dla mężczyzn. Firma tym samym chce walczyć z „toksycznymi stereotypami płciowymi”, a za samą walkę też nieźle sobie liczy. „Sukienkę dla mężczyzn” wyceniła na 1700 funtów.

 „Zwalczanie toksycznych stereotypów” - Gucci prezentuje sukienkę dla mężczyzn

fot. gucci.com / screenshot

W opisie produktu czytamy: „Zainspirowana stylem grunge z lat 90., ta stylizowana na fartuch sukienka w kratę w delikatnych kolorach odzwierciedla ideę płynności (…) przełamując toksyczne stereotypy, które kształtują męską tożsamość płciową”.

„Kontrastowy kołnierzyk a’la Piotruś Pan i haft z przodu dodają element inspirowany dzieciństwem, który nawiązuje do powracającego tematu kolekcji” – pisze włoska marka.

Kolekcja „grunge vibe” obejmuje również parę dżinsów za 600 funtów, zabarwionych zawczasu w okolicach kolan plamami, mającymi symbolizować ślady po trawie. Co ciekawe zawarcie w kolekcji spodni dżinsowych wywołało oburzenie części co bardziej postępowych internautów. Zarzucają oni włoskiej marce, że wprowadzanie do kolekcji jawnie męskiej garderoby nie jest żadną walką z „tekstycznymi stereotypami płciowymi”.

Źródło: tvp.info / mirror.co.uk

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-10-06)

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119171 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]