Wielka Brytania: zamknięcie kościołów w Boże Narodzenie coraz bardziej prawdopodobne

Aktualizacja: 2020-10-4 2:47 pm

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w wywiadzie dla BBC przyznał, że sytuacja z koronawirusem będzie bardzo trudna „aż do Świąt Bożego Narodzenia, a później nawet bardziej”. – Przed nami ciężka zima – podkreślił.

Johnson wierzy, iż w ciągu „następnych kilku tygodni i miesięcy (…) naukowe wyliczenia zmienią się, czy to dzięki szczepionkom, czy testom” i nastąpi postęp w zwalczaniu wirusa. W rezultacie – powiedział – jest nadzieja na to, że „przed Bożym Narodzeniem wszystko może się zacznie zmieniać”, a na wiosnę sytuacja może być „radykalnie inna”. Premier Wielkiej Brytanii ostrzegł także o równie prawdopodobnym scenariuszu.  „Czeka nas bardzo ciężka zima” – zaznaczył i dodał: „Mówię wam z całą szczerością, że do Bożego Narodzenia będzie ciężka, a później może nawet cięższa”.

Minister zdrowia Matt Hancock pod koniec września ostrzegał, że aby uratować święta Bożego Narodzenia w tradycyjnej formie „musimy działać teraz”. – Im bardziej możemy teraz kontrolować wirusa i powstrzymać jego rozprzestrzenianie się, tym łatwiej będzie obchodzić święta tak bliskie normalności, jak to tylko możliwe – powiedział.

Patrząc jednak po drastycznym przyroście liczby zakażonych w Wielkiej Brytanii, słowa ministra zdrowia mogą okazać się pobożnymi życzeniami. Ponadto premier Johnson zapowiedział możliwość przedłużenia obostrzeń i lokalnych lockdownów nawet do sześciu miesięcy.

Źródło: rmf24.pl / bbc.com

PR

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119124 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]