Amerykański kolarz, mistrz świata, zawieszony za… tweet wspierający Trumpa

Aktualizacja: 2020-10-1 1:48 pm

Profesjonalny kolarz Quinn Simmons został bezterminowo zawieszony przez zespół Trek-Segafredo za to, że dwoma krótkimi wpisami na Twitterze opowiedział się jako zwolennik prezydenta Trumpa.

Najpierw Simmons odpowiedział na tweet’a holenderskiej dziennikarki, która napisała że wyraża nadzieję dla swoich amerykańskich przyjaciół, że “ta fatalna prezydentura [Trumpa] skończy się”, dodając “jeśli śledzisz mnie na Twitterze, a popierasz Trumpa, możesz sobie odejść”. Mistrz świata juniorów, 19-letni amerykański kolarz, odpowiedział na wpis krótkim “Bye!”, z emotikonem klaszczących (czarnych) dłoni. A gdy inny użytkownik Tweetera z oburzeniem napisał: “Czyżby to trumpowiec?”, Simmons odpowiedział równie krótkim: “Tak jest”, dodając amerykańska flagę.

I właśnie za te dwa krótkie wpisy klub sportowy zawiesił kolarza. “Z przykrością zawiadamiamy, że Quinn Simmons, członek drużyny kolarskiej” – pisze klub Trek-Segafredo – “umieścił w sieci oświadczenie, które wydaje się nam poróżniające, podżegające i szkodliwe dla drużyny, dla profesjonalnego kolarstwa, dla kibiców i dla pozytywnej przyszłości […] sportu. [Simmons] nie będzie ścigał się dla Trek-Segafredo, aż do odwołania.”

Zachowanie się drużyn sportowych, których właścielami są oligarchowie wspierające rewolucję kulturową, bądź klubów zależnych od wpływów z reklam pochodzących od firm należących do tych oligarchów, pokazuje prawdziwą “tolerancję” liberalnej lewicy, dla której każdy wyrażający inną opinię powinien być izolowany, a najlepiej eksterminowany.

Oprac. www.bibula.com

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119044 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]