Aktualizacja strony została wstrzymana

Jerusalem Post zmanipulowało artykuł o zdewastowaniu żydowskich grobów w Polsce wizualizując je zdjęciem z Francji

Katarzyna Markusz zamieściła 15 września na portalu Jerusalem Post informację o zdewastowaniu żydowskich grobów w Polsce. Sytuacja została zilustrowana zdjęciem z Francji gdzie na żydowskich grobach namalowano swastyki.

Katarzyna Markusz, jak sama o sobie pisze „dziennikarka pisząca dla Żydowskiej Agencji Telegraficznej JTA.org i Jewish.pl. Badaczka”, we wtorek 15 września zamieściła na portalu Jerusalem Post artykuł o akcie wandalizmu dokonanego na 20 żydowskich grobach znajdujących się w Zabrzu.

Dariusz Walerjański, na którego powołała się dziennikarka napisał na Facebooku: „Dziś na zabytkowym XIX w. cmentarzu żydowskim w Zabrzu po wielu latach spokoju i tolerancji, zrozumienia dla miejsca, gdzie spoczywają zmarli dokonano aktu wandalizmu przewracając i niszcząc około 20 nagrobków. To chamski akt głupoty, aby wyżywać się na nagrobkach”.

https://www.facebook.com/dwalerjanski/posts/10224417809096496

Artykuł został zilustrowany zdjęciem niezwiązanym z wydarzeniem. Podpis pod ilustracją głosi „Mężczyzna przechodzi obok grobów zbezczeszczonych swastykami na cmentarzu żydowskim w Westhoffen koło Strasburga we Francji w grudniu 2019 roku”.

Kresy.pl/JPost

Za: Kresy.pl (30 września 2020) | https://kresy.pl/wydarzenia/jerusalem-post-zmanipulowalo-artykul-o-zdewastowaniu-zydowskich-grobow-w-polsce-wizualizujac-je-zdjeciem-z-francji/

Skip to content