Jerusalem Post zmanipulowało artykuł o zdewastowaniu żydowskich grobów w Polsce wizualizując je zdjęciem z Francji

Aktualizacja: 2020-09-30 5:48 pm

Katarzyna Markusz zamieściła 15 września na portalu Jerusalem Post informację o zdewastowaniu żydowskich grobów w Polsce. Sytuacja została zilustrowana zdjęciem z Francji gdzie na żydowskich grobach namalowano swastyki.

Katarzyna Markusz, jak sama o sobie pisze „dziennikarka pisząca dla Żydowskiej Agencji Telegraficznej JTA.org i Jewish.pl. Badaczka”, we wtorek 15 września zamieściła na portalu Jerusalem Post artykuł o akcie wandalizmu dokonanego na 20 żydowskich grobach znajdujących się w Zabrzu.

Dariusz Walerjański, na którego powołała się dziennikarka napisał na Facebooku: „Dziś na zabytkowym XIX w. cmentarzu żydowskim w Zabrzu po wielu latach spokoju i tolerancji, zrozumienia dla miejsca, gdzie spoczywają zmarli dokonano aktu wandalizmu przewracając i niszcząc około 20 nagrobków. To chamski akt głupoty, aby wyżywać się na nagrobkach”.

Dziś na zabytkowym XIX w. cmentarzu żydowskim w Zabrzu po wielu latach spokoju i tolerancji, zrozumienia dla miejsca,…

Posted by Dariusz Walerjański on Friday, September 11, 2020

Artykuł został zilustrowany zdjęciem niezwiązanym z wydarzeniem. Podpis pod ilustracją głosi „Mężczyzna przechodzi obok grobów zbezczeszczonych swastykami na cmentarzu żydowskim w Westhoffen koło Strasburga we Francji w grudniu 2019 roku”.

Kresy.pl/JPost

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119017 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]