Mężczyzna po opercji “zmiany płci” wraca do zawodu nauczyciela

Aktualizacja: 2006-02-28 12:00 am

71-letni nauczyciel, który przeszedł operację “zmiany płci”, wraca do szkoły jako “pani Lili McBeth”, by dalej uczyć dzieci. Pomimo ostrej krytyki rodziców i licznych petycji, Rada Szkoły zagłosowała stosunkiem 4-1, przyjmując “panią Lili” z powrotem do szkoly podstawowej Eagleswood Elementary School w miejscowości Eagleswood Township w stanie New Jersey.

Pan McBeth, były sprzedawca, ma troje dzieci w 33-letnim małżeństwie. Będąc już na emeryturze podjął pracę jako nauczyciel, by potem poddać się operacji “zmiany płci”. Nie zważając na krytykę rodziców, tak władze edukacyjne, jak i środowiska homoseksualne popierają decyzję o przyjęciu “pani McBeth” do szkoły, mówiąc o “historycznej decyzji”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]