Łukaszenko odpowiedział Macronowi na wezwanie do odejścia

Aktualizacja: 2020-09-28 9:20 am

Aleksandr Łukaszenko skomentował wczorajsze słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona o tym, że „Łukaszenko musi odejść”. Białoruski przywódca poradził Macronowi, aby zajął się sprawami wewnętrznymi Francji i przestał zwracać uwagę na byłą kandydatkę na prezydenta Białorusi, gdyż mogłoby to zagrozić mu „problemami w domu”.

Jak podaje portal Tut.by powołując się na kanał „Puł pierwogo”, Łukaszenko dał Macronowi radę „jak doświadczony niedojrzałemu”. Przywódca Białorusi poradził prezydentowi Francji, by zajął się wewnętrznymi sprawami Francji. „Żeby chociaż zacząć rozwiązywać problemy, których nagromadziło się w kraju bardzo dużo” – mówił Łukaszenko.

Zdaniem nieuznawanego przez kraje zachodnie prezydenta Białorusi, gdyby kierować się logiką Macrona, prezydent Francji powinien był ustąpić już dwa lata temu, gdy na ulicach Paryża pojawiły się Żółte Kamizelki. „Lata mijają, +kamizelki+ wciąż są na ulicach, pan Macron, co zaskakujące, nadal pełni urząd, a Francja stała się krajem, w którym masowe protesty stały się zwykłym zjawiskiem” – uważa Łukaszenko.

Łukaszenko uważa ponadto, że Macron zbytnio zwraca uwagę na jednego z byłych kandydatów na prezydenta Białorusi, sugerując, że chodzi o Swietłanę Tichanowską. „Biorąc pod uwagę, że ten były kandydat jest kobietą, francuski przywódca ryzykuje, że oprócz wewnętrznych problemów we Francji będzie miał problemy osobiste – u siebie w domu” – mówił białoruski przywódca.

Jak pisaliśmy w niedzielę, prezydent Francji Emmanuel Macron stanowczo stwierdził, że Aleksandr Łukaszenko po nie uznaniu jego wyboru na prezydenta powinien ustąpić ze stanowiska. „To jasne, że musi odejść” – powiedział Macron francuskiemu tygodnikowi Journal du Dimanche przed podróżą na Litwę i Łotwę. „To kryzys władzy, władzy autorytarnej, która nie może zaakceptować logiki demokracji i która trzyma się siłą. To jasne, że Łukaszenko musi odejść”.

Kresy.pl / tut.by

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=118923 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]