Aktualizacja strony została wstrzymana

50 ambasadorów śmie pouczać Polskę. W tym Hindusi, Afrykanie, Bałtowie i Ukraińcy

List został zamieszczony między innymi na oficjalnej witrynie internetowej ambasady Stanów Zjednoczonych. Georgette Mosbacher opatrzyła publikacje komentarzem w mediach społecznościowych. „Prawa człowieka to nie ideologia – są one uniwersalne. 50 ambasadorów i przedstawicieli się z tym zgadza” – napisała.

W samym wystąpieniu odnajdujemy „poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają społeczność gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) oraz innych mniejszości w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami”.

Autorzy odwołują się do Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka jako zobowiązania ochrony wszystkich obywateli przed przemocą i dyskryminacją „oraz do zapewnienia im równych szans”.

„Aby to umożliwić, a w szczególności aby bronić społeczności wymagających ochrony przed słownymi i fizycznymi atakami oraz mową nienawiści, musimy wspólnie pracować na rzecz niedyskryminacji, tolerancji i wzajemnej akceptacji. Dotyczy to szczególnie sfer takich jak edukacja, zdrowie, kwestie społeczne, obywatelstwo, administracja publiczna oraz uzyskiwanie oficjalnych dokumentów” – piszą dyplomaci.

List jest jednoznacznym przejawem wywierania presji na władze w celu podjęcia takich kroków jak prawne zrównanie związków jednopłciowych z małżeństwami czy zapewnienie pełnej swobody prowadzenia propagandy homoseksualnej np. w szkołach.

Poniżej publikujemy pełną treść listu. 

 

List otwarty

List otwarty ambasadorów Albanii, Argentyny, Australii, Austrii, Belgii, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Czech, Danii, Dominikany, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Islandii, Izraela, Japonii, Kanady, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Macedonii Północnej, Malty, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Portugalii, Republiki Południowej Afryki, San Marino, Serbii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Włoch, a także Przedstawiciela Generalnego Rządu Flandrii i Delegata Generalnego Rządów Walonii-Brukseli oraz reprezentantów Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Polsce, Dyrektora Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE, Dyrektor Biura Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji oraz Sekretarza Generalnego Wspólnoty Demokracji. Sporządzanie niniejszego listu koordynowała Ambasada Królestwa Belgii w Polsce.

Pomimo odwołania tegorocznej Warszawskiej Parady Równości, która ze względu na uwarunkowania epidemiologiczne nie mogła odbyć się w przewidzianym terminie, chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają społeczność gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) oraz innych mniejszości w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami. Chcemy także wyrazić uznanie dla podobnych starań podejmowanych w innych miastach Polski – w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gnieźnie, Katowicach, Kielcach, Koninie, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Uznajemy przyrodzoną i niezbywalną godność każdej jednostki, zgodnie z treścią Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Szacunek dla tych fundamentalnych praw, zawartych w zobowiązaniach OBWE oraz obowiązkach i standardach Rady Europy i Unii Europejskiej, jako wspólnot praw i wartości, zobowiązuje rządy do ochrony wszystkich swoich obywateli przed przemocą i dyskryminacją oraz do zapewnienia im równych szans. Aby to umożliwić, a w szczególności aby bronić społeczności wymagających ochrony przed słownymi i fizycznymi atakami oraz mową nienawiści, musimy wspólnie pracować na rzecz niedyskryminacji, tolerancji i wzajemnej akceptacji. Dotyczy to szczególnie sfer takich jak edukacja, zdrowie, kwestie społeczne, obywatelstwo, administracja publiczna oraz uzyskiwanie oficjalnych dokumentów. Wyrażamy uznanie dla ciężkiej pracy społeczności LGBTI i innych społeczności w Polsce i na całym świecie, jak również dla pracy wszystkich ludzi, których celem jest zapewnienie przestrzegania praw osób LGBTI oraz innych osób stojących przed podobnymi wyzwaniami, a także zapobieganie dyskryminacji, w szczególności tej motywowanej orientacją seksualną czy tożsamością płciową. Prawa człowieka są uniwersalne i wszyscy, w tym osoby LGBTI, mają prawo w pełni z nich korzystać. Jest to kwestia, którą wszyscy powinni wspierać.

J.E. Shpresa Kureta, Ambasador Republiki Albanii

J.E. Ana María Ramírez, Ambasador Republiki Argentyny

J.E. Lloyd David Hargreave Brodrick, Ambasador Australii

J.E. Werner Almhofer, Ambasador Austrii

J.E. Luc Jacobs, Ambasador Królestwa Belgii

J.E. Tomislav Vidošević, Ambasador Republiki Chorwacji

J.E. Petros Kestoras, Ambasador Republiki Cypryjskiej

J.E. Budimir Šegrt, Ambasador Czarnogóry

J.E. Ivan Jestřáb, Ambasador Republiki Czeskiej

J.E. Ole Toft, Ambasador Danii

J.E. Aníbal de Castro, Ambasador Republiki Dominikany

J.E. Juha Ottman, Ambasador Finlandii

J.E. Frédéric Billet, Ambasador Francji

J.E. Michael-Efstratios C. Daratzikis, Ambasador Republiki Grecji

J.E. Francisco Javier Sanabria Valderrama, Ambasador Hiszpanii

J.E. Daphne Bergsma, Ambasador Królestwa Niderlandów

J.E. Tsewang Namgyal, Ambasador Indii

J.E. Emer O’Connell, Ambasador Irlandii

J.E. María Erla Marelsdóttir, Ambasador Islandii

J.E. Alexander Ben-Zvi, Ambasador Izraela

J.E. Tsukasa Kawada, Ambasador Japonii

J.E. Leslie Scanlon, Ambasador Kanady

J.E. Eduardas Borisovas, Ambasador Republiki Litewskiej

J.E. Paul Schmit, Ambasador Wielkiego Księstwa Luksemburga

J.E. Edgars Bondars, Ambasador Łotwy

J.E. Vasil Panovski, Ambasador Macedonii Północnej

J.E. John Paul Grech, Ambasador Malty

J.E. Alejandro Negrín, Ambasador Meksyku

J.E. Arndt Freytag von Loringhoven, Ambasador Niemiec

J.E. Anders Eide, Ambasador Królestwa Norwegii

J.E. Mary Thurston, Ambasador Nowej Zelandii

J.E. Luís Manuel Ribeiro Cabaço, Ambasador Portugalii

Daniel Stemmer, Chargė D’ Affaires a.i., Ambasada Republiki Południowej Afryki

J.E. Dario Galassi, Ambasador San Marino

J.E. Nikola Zurovac, Ambasador Republiki Serbii

J.E. Božena Forštnarič Boroje, Ambasador Słowenii

J.E. Georgette Mosbacher, Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki

J.E. Jürg Burri, Ambasador Szwajcarii

J.E. Stefan Gullgren, Ambasador Szwecji

J.E. Andrii Deshchytsia, Ambasador Ukrainy

J.E. Luis Gómez Urdaneta, Ambasador Boliwariańskiej Republiki Wenezueli

J.E. Anna Clunes, Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

J.E. Aldo Amati, Ambasador Włoch

Dries Willems, Przedstawiciel Generalny Rządu Flandrii

Anne Defourny, Koordynatorka Delegatu Generalnego Rządów Walonii-Brukseli

Katarzyna Gardapkhadze, Pierwsza Zastępczyni Dyrektora ODIHR – Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE

Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce

Christine Goyer, Przedstawiciel Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Polsce

Thomas E. Garrett, Sekretarz Generalny Wspólnoty Demokracji

Hanna Dobrzyńska, Dyrektor Biura Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM).

Źródła: Twitter.pl, pl/usembassy.gov

RoM

 

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Brawo! Niech Polska jeszcze bardziej popiera Ukrainę we wszystkim. Skoro na jej „wdzięczność” można tak niezawodnie liczyć!
And

Ja osobiście wysłałem protest do Ambasadora Australii. Dlaczego akurat Australii? Bo zamordyzm, który tam panuje jest porównywalny jedynie ze wczesnym ZSRR. Dlatego przedstawiciel tego Państwa jest ostatnią osobą na ziemi, która ma moralne prawo wypowiadania się w kwestii praw człowieka.
PrPr

@A Rosji nie ma na tej liście.
Ryś

Manipulacja po całości! Prawa człowieka nie zawierają żadnych praw dla osób utożsamiających się z ideologią LGBT. Ambasada USA pomieszała wszystko, aby zmanipulować dyplomatów z innych państw, jak również opinię publiczną.
kvt

Nie do wiary jak daleko sięgają macki sodomskiej ośmiornicy! Skoro oni wszyscy na czyjeś życzenie popełnili ten bezczelny list, to znaczy, że wszyscy są uwikłani w sodomickie bagno!
Kosmonauta

jeżeli światu nie pasuje to co robimy to znaczy, że robimy słusznie, ponieważ świat już dawno odwrócił się od Boga.
Trotyl

Po tych ambasadach sami komuniści. A mówią że żydzi i masoni nie rządzą światem…
tet

To temat sojuszu z Litwą Łotwą Chorwacją i Czechami mamy wyjaśniony. Zostaje braterstwo z Węgrami Białorusinami Słowakami. I Estonią. I jest jasność
Kasandra

no i proszę! litwy, czech i san marino!!!! nie wspominając o umiłowanej banderowszczynie co poniekróeych! a gdzie Rosja???!!! bo widzę tu wszystkich „przyjaciól” pisu!!
to jak to?

Teraz mamy jasną sytuację. By zostać ambasadorem musisz być lgbtystą. Pewnie im bardziej zepsuty tym lepszy do zadań specjalnych.
Wiwi

Ambasador Albani, Indi, Izraela,Ukrainy- perełki praw człowieka!!
Genialne

Gdybyśmy byli poważnym państwem, w którym rządy sprawują autentyczni przedstawiciele narodu, to każda z podpisanych osób zostałaby uznana za persona non grata z przyczyn wtrącania się w nasze sprawy wewnętrzne. Jest pewny, że będzie inaczej, że będą nawet zaproszeni do pałacu.
W-Sawa

w trybie natychmiastowym powinni być wydaleni, po walizki mogą przyjechać ich pokojówki…
ks.Bogdan

Pomyśleć że jeszcze niedawno Polacy byli dumnym narodem. A teraz ? Potulnie trzeba stosować się do pouCeń .
Wanda

Polska albo odpowie logicznie i publicznie na ten idiotyzm albo upadnie. Albo Prawda albo proch. Obawiam się jednak, że ten rząd nie jest w stanie na to odpowiedzieć bo nie potrafi przyznać, że w łonie matki jest dziecko.
Grzegorz

Gdybyśmy byli poważnym państwem to Zorżeta dawno byłaby uznana za porsona non grata.
ANTY POPIS

Ja jako obywatel,tego pięknego kraju jakim jest Polska,nie życzę sobie ,aby gościnnie przebywający ambasadorzy wtrącali się w nasze wewnętrzne sprawy,jak im się nie podoba to won do siebie,tam możecie sobie robić co żywnie chcecie,my wam nie będziemy mówić jak macie żyć,dla mnie jesteście persona non grata
Kazimierz

Szczyt chamstwa i hipokryzji! To tak jakby prostytutka pilnowała cnoty w pensjonacie dla dziewcząt.
PrPr

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-09-27) | https://www.pch24.pl/50-ambasadorow-poucza-polske-w-sprawie-rownosci-i-tolerancji,78721,i.html