Aktualizacja strony została wstrzymana

Odmówiły noszenia stroju pracowniczego z tęczowym symbolem. Zostały zwolnione

Firma The Kroger Co. zwolniła dwie pracownice w Arkansas, które odmówiły noszenia pracowniczych fartuchów z wyszytym tęczowym emblematem serca, powołując się na swoje przekonania religijne. Amerykańska Komisja ds. Równych Szans Zatrudnienia (EEOC) złożyła pozew przeciwko przedsiębiorstwu. 

Obydwie kobiety uznały, iż nowy symbol na pracowniczym uniformie stanowi wyraz poparcia dla ruchu LGBT, co było sprzeczne z ich przekonaniami religijnymi. Firma postanowiła zwolnić je pod pretekstem łamania regulaminu pracy odnośnie ubioru obowiązującego w miejscu zatrudnienia.

Według EEOC stanowi to naruszenie VII ustawy o prawach obywatelskich z 1964 roku, dlatego też komisja postanowiła złożyć pozew przeciwko firmie Kroger’s, która nie mogła dojść do porozumienia z 57-letnią Trudy Rickert i 72-letnią Brendą Lawson w postępowaniu pojednawczym. Amerykańska komisja w swoim piśmie podkreśla, że chroni zarówno prawa społeczności LGBT, jak i osób wierzących, dlatego też nie zgadza się ze zwolnieniem kobiet, które wierzą w dosłowną interpretację Biblii.

Lawson jest gotowa do założenia fartucha z zakrytym emblematem, z kolei Rickert zaproponowała założenie innego stroju pracowniczego bez tęczowego symbolu. Jednak przedsiębiorstwo nie przychyliło się do ich wniosków.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Magna PoloniaAutor: JD

Za: stefczyk.info (2020.09.22) | http://www.stefczyk.info/2020/09/22/dwie-pracownice-odmowily-noszenia-stroju-pracowniczego-z-teczowym-symbolem-zostaly-zwolnione/

Skip to content