Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowe dowody osobiste od połowy 2021. W mikroczipie zostaną zapisane nasze odciski palców

Od połowy roku 2021 wejdą w życie zmiany dotyczące dowodów osobistych. W nowym dokumencie zostaną zapisane linie papilarne jego posiadacza. O zmianach poinformowało MSWiA.

Nad nowymi rozwiązaniami wspólnie pracują Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Zmiany muszą zostać wprowadzone ze względu na konieczność dostosowania się do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z 2019 roku.

Od sierpnia 2021 roku na osoby chcące wyrobić dowód osobisty czekają dwie najważniejsze zmiany. Pierwsza to konieczność przekazania odcisku palca. Obowiązek ten wiąże się bezpośrednio z nowymi wymaganiami dla państw członkowskich UE, które są zobowiązane do wprowadzenia do dowodów osobistych drugiej cechy biometrycznej, tj. właśnie odcisków palców. Konsekwencją takiej zmiany jest zanik możliwości złożenia wniosku o dokument przez Internet.

Drugą zmianą jest obowiązek uzupełnienia warstwy graficznej dowodu osobistego o podpis posiadacza. Polska będzie także musiała wprowadzić specjalne dowody osobiste ważne przez 12 miesięcy dla osób, od których nie będzie możliwe pobranie odcisków palców.

Dokumenty tożsamości nadal będą wydawane na 5 i 10 lat. Osoby, które nie będą mogły udać się do urzędu gminy, aby zostawić tam odcisk palca, będą mogły to zrobić w specjalnych mobilnych stacjach obsługiwanych przez urzędników. Jak zapewnił sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker, dowody będą wymieniane na bieżąco, wraz z upływem ważności starych dokumentów.

Polska musi wprowadzić unijne rozwiązania dotyczące dokumentów tożsamości do sierpnia 2021 roku.

Źródło: wprost.pl

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Odciski palców pobierano od więźniów. Widać, że wszyscy jesteśmy niewolnikami i więźniami, czy tego chcemy, czy nie. Precz z komuną! Precz z UE! Precz z PiS!
Precz z komuną

Za komuny pobierano od aresztowanych nieepoprawnychi politycznie odciski na milicji.. Byłem w Solidarność Walczacej a dziś syn Kornela Morawieckiego robi to z całym narodem Rząd Światowy blisko.. A co na to nas Biskupi…
Grabowski

I wszystko co ue każe trzeba robić bo inaczej kara finansowa. Krok po kroku coraz mniej wolności i swobody. Zsrr też wydawało rozkazy Polsce. Z deszczu pod rynnę. Panie Jezu miej nas w opiece.
Polak

Dowody osobiste wprowadzono w 1915 r. w CK zaborze, jako „zabezpieczenie” przed rosyjskimi, francuskimi czy angielskimi szpiegami. Miały być ważne TYLKO do końca I wojny światowej. Miały. Jeden z największych zbrodniarzy w historii ludzkości, Jan Jakub Rousseau, twierdził, że to nie Bóg, lecz Naród w miejsce Pana Boga jest suwerenem. Czy to jest oznaka suwerenności? Chyba, że chodziło mu o jakiś inny naród. Taki pejsaty.
Bolek

…no i baza odcisków całej ludności…a nie tylko przestępców
ZbijGniew

TATUAŻ NA PRZEDRAMIENIU TAŃSZY !
mizar

do tej pory odciski palca zdejmowano od przestępców…
marek

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-09-24)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Przed wielu laty, w czasie gdy rząd PiS-u rękami trzeciego bliźniaka Ludwika Dorna wprowadzał w Polsce nowe paszporty z funkcjami RFID i nowe dowody, jako jedyni pisaliśmy Apele o publiczną debatę nad tymi projektami, nad zastanowieniem się do czego doprowadzi nowa technologia. Oczywiście z gadzinowych mass-mediów nikt nie garnął się do takiej dyskusji, wszak naczelną zasadą tych setek służalczych dziennikarzy było nieutrudnianie prac rządu „dobrej zmiany”, cokolwiek nie wymyśliłby sobie. Dzisiaj pozostał jeden bliźniak i po latach już wiemy na co go stać, co dla niego ważne, a co nie, co rozumie – a wydaje mu się, że wszystko rozumie i wie najlepiej – a o czym po prostu nie ma pojęcia.

A wiemy doskonale jedno: nowe technologie z zastosowaniem mikroczipów nie są wiele bardziej bezpieczniejsze niż tradycyjne, zwykłe dokumenty tożsamości, a jedynie co powodują to totalną identyfikację i kontrolę każdego „obywatela”. Jedyna trudność to przełożenie sposobów obejścia zabezpieczeń, z poziomu podrabiacza z domową drukarką czy amatorskiego hackera na poziom mafii i oczywiście służb specjalnych. Bo wszystko można podrobić przy odpowiednich funduszach, wszystko, a przy rozwoju techologii pokonanie kolejnych zabezpieczeń staje się coraz bardziej trywialne i tańsze.

Ale przecież nie chodzi o to aby ułatwić ludziom życie, chodzi o totalną kontrolę ludności i ludzkości. Bo czymże są np. ostatnie przymiarki do wyszczepienia całej populacji, jeśli wiadomo, że trzeba najpierw dokładnie zidentyfikować każdego. I po to mamy nowe technologie identyfikacyjne, po to wprowadza się je za wszelką cenę.

 


 

Skip to content