Aktualizacja strony została wstrzymana

Wszczepiane czipy RFID powodują raka – ostrzegają naukowcy ujawniając ukrywane fakty

Amerykańska rządowa agencja Centers for Disease Control and Prevention – CDC, mająca zajmować się kontrolą chorób i ich prewencją, ukrywa niezwykle niebezpieczne skutki stosowania implantów mikroczipowych, wynika z wypowiedzi dr. Keith Johnson, który wyjaśnił badania dokonane przez jedną z największych firm farmaceutycznych na świecie.

„Nadajniki mogą powodować raka” – powiedział Johnson, emerytowany patolog-toksykolog, opierając się na badaniach przeprowadzonych przez koncern farmaceutyczny Dow Chemical Co. w 1996 roku. Wyniki tych, potwierdzonych przez serię weterynaryjnych i toksykologicznych badań przeprowadzonych w latach 90-tych w wielu krajach świata, w których implanty wszczepione myszom i szczurom powodowały powstawanie nowotworu, nie przebiły się do wiedzy decydentów i nie poinformowano o nich opinii publicznej.

W szerokim upowszechnieniu wszczepialnych chipów zainteresowany jest przede wszystkim największy jej producent, czyli firma VeriChip Corp., należąca do Applied Digital Solutions, ale także zależy wielu grupom, które widzą w ich zastosowaniu nowy sposób skutecznej metody kontroli nad społeczeństwem. Jak twierdzi VeriChip, na świecie wszczepiono do tej pory implanty 2000 osób, ale firma nie ukrywa, że to tylko początek i widzi szeroki rynek w Stanach Zjednoczonych, gdzie 45 milionów Amerykanów mogłoby mieć wszczepiony nadajnik dla celów medycznych.

Produkt firmy VeriChip uzyskał aprobatę ze strony rządowej agencji do spraw żywności i leków – Food and Drug Administration – FDA, jednak wiele mówiący jest fakt, iż zatwierdzenie urządzenia przez FDA nastąpiło 10 stycznia 2005 roku, a szefem Departametnu Zdrowia, czyli organu nadzorującego FDA był Tommy Thompson, który dwa tygodnie później zrezygnował ze swojego stanowiska, a po pięciu miesiącach został członkiem zarządu firmy… VeriChip i Applied Digital Solutions. Oczywiście na pytanie o swoją wiedzę w tym czasie odpowiada, że „Nawet nie słyszałem o czymś takim jak VeriChip zanim zrezygnowałem ze stanowiska w Departamencie”.
FDA na wielokrotne monity agencji prasowej Associated Press w tej sprawie, odmówiła odpowiedzi.

Wiele zainteresowanych grup próbuje pomniejszać znaczenie i skalę zagrożenia, i jakkolwiek nie można bezpośrednio odnosić wyników badań na zwierzętach na oddziaływanie na człowieka, to jednak dotychczasowe wyniki budzą spore zastrzeżenia. „Po przeczytaniu informacji o wynikach badań, nigdy w życiu, ani ja ani nikt z mojej rodziny, nie poddałby się wszczepieniu pod skórę takiego implantu” – mówi dr Robert Benezra, szef programu badań nad nowotworami Cancer Biology Genetics Program w nowojorskim Memorial Sloan-Kettering Cancer Center. Dr Benezra dodaje, że zanim rozpocznie się wszczepianie czipów na skalę masową, ich oddziaływanie powinno być dokładnie zbadane na większych zwierzętach. „Znając dotychczasowe wyniki badań na zwierzętach, z całą pewnością są one dla mnie powodem do wielkiej ostrożności. Mamy bowiem do czynienia z poważnymi chorobami, chorobami zagrażającym życiu” – mówi dr Benezra m.in. o możliwości wystąpienia najgroźniejszej odmiany raka – sarkomie.

Inny naukowiec, dr George Demetri, dyrektor Centrum Sarkomy Center for Sarcoma and Bone Oncology w bostońskim Dana-Farber Cancer Institute mówi, że chociaż dotychczasowe przypadki wystąpienia raka po dokonaniu wszczepienia implantu są raczej rzadkie, to badania wskazują na „wystąpienia realnego zagrożenia”. Dr Demetri ostrzega, że u człowieka wystąpienia sarkomy jest o wiele bardziej niebezpieczne i może doprowadzić do szybkiego rozwoju raka zabijającego człowieka już w trzy miesiące.
Dr Chand Khanna, onkolog weterynaryjny z Narodowego Instytutu badań nad Rakiem twierdzi, że aby stwierdzić biologiczny efekt implantów u zwierząt potrzebne są dane z co najmniej 20 lat, jednak ostrzegł już teraz, że dotychczasowe wyniki „sugerują, że istnieją podstawy do obaw co do tworzenia się komórek rakowych”.

Niestety, dane z tego typu badań nie są upowszechniane i nie informuje się osób mających poddać się wszczepieniu czipów, o występowaniu potencjalnych niebezpieczeństwach. Wręcz przeciwnie, zauważyć można próby montowania zmasowanej akcji propagandowej mającej na celu ukazanie „dobrodziejstw” wszczepienia implantu człowiekowi, na początek motywując to bądź to elementami bezpieczeństwa, bądź wskazaniami medycznymi.


ZOB. RÓWNIEŻ:


Skip to content