Strajk nowojorskich taksówkarzy przeciwko obowiązkowi posiadania urządzenia GPS

Aktualizacja: 2007-09-6 12:00 am

Nowojorscy taksówkarze rozpoczęli w środę, 5 września br. 2-dniowy strajk przeciwko wprowadzeniu przepisów narzucających obowiązek wyposażenia każdej taksówki w urządzenie do precyzyjnego określania położenia – GPS.

Jak do tej pory, ponad 1/5 z 44 tysięcy nowojorskich taksówkarzy przyłączyła się do strajku, a znaczna liczba ze 13 tysięcy taksówek zablokowała najbardziej ruchliwe aleje Manhattanu.

Administracja burmistrza Michaela Bloomberga przygotowała plan obowiązkowego wyposażenia od 1 października br. każdej taksówki w urządzenie GPS, argumentując to „możliwością przesyłania kierowcom stanu natężenia ruchu, a pasażerom ułatwienia znalezienia pozostawionych w taksówce przedmiotów”.

Wraz z systemem GPS wprowadzane są przepisy i zabezpieczenia uniemożliwiające dokonywanie opłat gotówkowych za przejazdy.

Kroki podjęte przez administrację Bloomberga wskazują, że pod osłoną nieprzekonywających twierdzeń o „pomocy dla kierowców i pasażerów”, systematycznie dokonywana jest realizacja planu polegającego na objęciu coraz większą kontrolą kolejnej grupy obywateli.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1180 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]