Prezydent Warszawy zabrania „Solidarności Walczącej” wzięcia udziału w obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego

Delegacja „Solidarności Walczącej” nie będzie mogła wziąć udziału w oficjalnych obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego na Powązkach – zadecydowała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

24 lipca działacze mazowieckiej „Solidarności Walczącej” otrzymali telefon z Kancelarii Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Urzędnicy poinformowali, że delegacja „SW”… nie będzie mogła wziąć udziału w oficjalnych obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego na Powązkach.

W obchodach Powstania Warszawskiego weźmie udział sześć oficjalnych delegacji: Prezydenta RP, Premiera RP, Sejmu RP, Senatu RP, Stowarzyszenia Kombatantów oraz Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. W wyniku decyzji miejskich urzędników członkowie Stowarzyszenia „Solidarność Walcząca” będą mogli oddać hołd powstańcom i złożyć wieniec dopiero po zakończeniu oficjalnych uroczystości, a więc wtedy, gdy rozebrane zostaną barierki.


„Solidarność Walcząca” to antykomunistyczna, niepodległościowa organizacja podziemna, założona we Wrocławiu w czerwcu 1982 r. przez Kornela Morawieckiego. Była jedną z największych niepodległościowych organizacji niezależnych, wywodzących się z pierwszej w bloku wschodnim masowej organizacji społecznej NSZZ „Solidarność”. Od momentu powstania do 1989 r. „SW”, jako jedyna organizacja podziemna w Polsce, nadawała każdego tygodnia audycje własnego radia we Wrocławiu, a także sporadycznie w Warszawie, Poznaniu, Rzeszowie, Zakopanem.

Przypomnijmy, że w maju tego roku urzędnicy stołecznego magistratu zabronili organizacji na placu Teatralnym koncertu pieśni patriotycznych „Polskie Śpiewanie”. W tym samym czasie w Warszawie bez problemu odbył się propagandowy koncert w ramach tzw. „Święta Europy”.

(wg, Niezalezna.pl, swmazowsze.pl, Wikipedia)

Za: niezalezna.pl | http://www.niezalezna.pl/article/show/id/23146 | KOLEJNA KOMPROMITACJA "BUFETOWEJ"

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content