Modlitwa w parlamencie Pensylwanii bez wymieniania imienia “Jezus”

Aktualizacja: 2009-07-27 8:51 am

Do przedstawicieli Izby Reprezentantów stanu Pensylwania nie przestają napływać protesty w związku z zakazem wypowiedzenia słowa „Jezus” podczas modlitwy, która kilka tygodni temu miała rozpocząć jedną z sesji parlamentarnych.

Pastor Gerry Stoltzfoos z Freedom Valley Worship Center w Gettysburgu przygotował odpowiednią modlitwę kończącą się słowami: „…w imię Jezusa. Amen”. Przedstawiona na piśmie modlitwa nie spodobała się przewodniczącemu Izby, który uznał słowo „Jezus” za obraźliwe wobec wyznawców innych religii, a przez co, jego zdaniem, cała modlitwa nie spełniała wymogów inwokacji bezwyznaniowej, neutralnej religijnie.

W efekcie cenzorskich zabiegów pastor zrezygnował z wygłaszania jakiejkolwiek modlitwy.

Incydent spowodował, że do biura legislacyjnego zaczęły napływać setki e-maili od osób, apelujących do deputowanych, by nie zakazywali wypowiadania imienia Jezusa.

Zdaniem urzędników dopuszczalne są w takich sytuacjach słowa „Bóg” lub „Ojciec”, ale nie „Jezus”, „Mahomet” czy „Budda”.

Źródło: KAI

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11745 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]