- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Zakopane: we wszystkich kościołach dekanatu odbyła się modlitwa wynagradzająca za profanacje LGBT

We wszystkich kościołach dekanatu zakopiańskiego w poniedziałek odbyły się modlitwy wynagradzające za bluźnierstwa wobec Pana Boga przez środowiska LGBT i znieważenie krzyża na Giewoncie przez zawieszenie na nim tęczowej flagi przez homoaktywistów.

Źródło: Wikimedia Commons

Tęczowa flaga zawisła na krzyżu na Giewoncie 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Nie wiadomo jednak, kto ją tam zawiesił. Wiadomo tylko, że stało się to w godzinach porannych. Tęczowa płachta została szybko zdjęta przez innych turystów.

W poniedziałek wierni zakopiańskich parafii podczas modlitwy przepraszali Boga „za wszystkie akty profanacji dokonanej wobec znaku krzyża”.

Ks. Bogusław Filipiak podczas mszy w kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny przypomniał apel św. Jana Pawła II z czerwca 1997 roku: „Brońcie krzyża. Ojcowie wasi na szczycie Giewontu postawili krzyż. Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów. Nie wstydźcie się tego krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża. Nie pozwólmy, aby imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym”.

Krzyż na Giewoncie postawili górale z Zakopanego w 1901 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza, ks. Kazimierza Kaszelewskiego. Krzyż ma 17,5 m wysokości, z czego 2,5 m znajduje się pod skałami. Konstrukcja jest wpisana do rejestru zabytków, a wieszanie na niej jakichkolwiek przedmiotów, pisanie czy rycie napisów jest zabronione.

Źródło: RMF FM

TK