Zakopane: we wszystkich kościołach dekanatu odbyła się modlitwa wynagradzająca za profanacje LGBT

Aktualizacja: 2020-09-15 10:05 am

We wszystkich kościołach dekanatu zakopiańskiego w poniedziałek odbyły się modlitwy wynagradzające za bluźnierstwa wobec Pana Boga przez środowiska LGBT i znieważenie krzyża na Giewoncie przez zawieszenie na nim tęczowej flagi przez homoaktywistów.

Źródło: Wikimedia Commons

Tęczowa flaga zawisła na krzyżu na Giewoncie 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Nie wiadomo jednak, kto ją tam zawiesił. Wiadomo tylko, że stało się to w godzinach porannych. Tęczowa płachta została szybko zdjęta przez innych turystów.

W poniedziałek wierni zakopiańskich parafii podczas modlitwy przepraszali Boga „za wszystkie akty profanacji dokonanej wobec znaku krzyża”.

Ks. Bogusław Filipiak podczas mszy w kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny przypomniał apel św. Jana Pawła II z czerwca 1997 roku: „Brońcie krzyża. Ojcowie wasi na szczycie Giewontu postawili krzyż. Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów. Nie wstydźcie się tego krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża. Nie pozwólmy, aby imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym”.

Krzyż na Giewoncie postawili górale z Zakopanego w 1901 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza, ks. Kazimierza Kaszelewskiego. Krzyż ma 17,5 m wysokości, z czego 2,5 m znajduje się pod skałami. Konstrukcja jest wpisana do rejestru zabytków, a wieszanie na niej jakichkolwiek przedmiotów, pisanie czy rycie napisów jest zabronione.

Źródło: RMF FM

TK

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116916 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]