Aktualizacja strony została wstrzymana

Izrael ogłasza drugi lockdown. Poruszanie jedynie w promieniu 500 metrów od domu

W odpowiedzi na wzrost zakażeń koronawirusem Izrael jako pierwsze państwo na świecie wprowadza ponowny lockdown. O decyzji poinformował premier Benjamin Netanjahu.

Obostrzenia zostaną wprowadzone w piątek ze względu na rozpoczynające się święto Rosz-ha-Szana, obchody Żydowskiego Nowego Roku. Każdy będzie mógł się poruszać jedynie w promieniu 500 metrów od domu, nie wliczając dojazdu do pracy. Zamknięte zostaną szkoły, centra handlowe, hotele i restauracje. Urzędy nie będą obsługiwać w tym czasie interesantów, a w firmach prywatnych pracować stacjonarnie będzie jedynie 30 – 50 proc. pracowników. Otwarte pozostaną jedynie supermarkety i apteki.

Lockdown podzielono na dwa okresy. Od 2 października wchodzą w życie dużo drastyczniejsze restrykcje, m.in. ograniczenia w poruszaniu się między miastami. Transport publiczny będzie funkcjonował zgodnie z zaleceniami z marca i kwietnia br.

Spotkania w zamkniętych pomieszczeniach zostaną ograniczone do 10 osób. Na zewnątrz w jednym miejscu może się spotkać maksymalnie 20 osób. Z wyliczeń Ministerstwa finansów wynika, że ponowna blokada będzie kosztować około 6,7 miliarda szekli (ok. 7 miliardów złotych). Netanjahu zapowiedział przygotowanie przez resort finansów pakietu pomocowego dla firm. Z powodu koronawirusa zmarło w Izraelu 1108 osób.

Źródło: rmf24.pl / jpost.com

PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Trwają od trzech miesięcy nieprzerwanie protesty społeczne przeciwko premierowi, o czym media zgodnie milczą. Sam zarzuty natury kryminalnej. Lockdown to jedyna droga pacyfikacji ludu i utrzymania władzy.
W Izraelu

Do końca roku to samo w polin.
Med

500 metrów….. Boże to jak pies na łańcuchu!
lolo

Dom wariatów się robi na świecie
xyz

warto przypomnieć, że w Izraelu były potężne protesty przeciw władzy. A tak wogle to warto przeczytać Hugon Hajducki. Świątynia jerozolimska a czasy ostateczne.
Pejot

Ale przekręt..
Wszycy zmarli m

To jak oni wprowadzają, zaraz USA i Europa zrobi to samo
pola

Skoro tak będzie w Izraelu, to u nas też. Nie miejmy złudzeń.
Republikanin

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-09-14) | https://www.pch24.pl/izrael-oglasza-drugi-lockdown--poruszanie-jedynie-w-promieniu-500-metrow-od-domu,78420,i.html

Skip to content