Obłęd we Francji. Lewica chce, by krajem współrządzili 16-latkowie

Aktualizacja: 2020-09-11 3:05 pm

Prawa do głosowania od 16 roku życia żądają we Francji deputowani lewicy. Petycję w tej sprawie wystosowały grupy parlamentarne Ekologia-Demokracja-Solidarność (EDS), Zieloni (EELV) i Zbuntowana Francja (FFI). Pierwsza grupa to rozłamowcy z prezydenckiej partii LREM. W imieniu Zielonych petycję podpisał były działacz Greenpeace Yannick Jadot, a LFI reprezentuje ej szef Jean-Luc Mélenchon.

Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odbiorem lewackich związków i stowarzyszeń młodzieżowych, które petycję wsparły. „Młodzi ludzie tylko na to czekają, żebyśmy oddali im głos. Wychodzą na ulice, mobilizują się, ale są wykluczeni z debaty ”- komentowała pomysł Maryam Pougetoux, szefowa związku studenckiego Unef. Pomysłodawcą dopuszczenia do czynnego prawa wyborczego przed osiągnięciem pełnoletności są deputwoani EDS. To niewielka grupa parlamentarna składająca się z deputowanych lewego skrzydła Republik w Drodze (LREM) założonej przez Emmanuela Macrona.

Grupa Ekologia-Demokracja-Solidarność (EDS) przedstawi w tej sprawie także projekt ustawy i to już 8 października. Teraz zamierza swoją petycją „ożywić debatę”. Wiceprzewodnicząca grupy Paula Forteza mówi, że „młodym ludziom należy ufać”. Wskazała na ich zaangażowanie podczas marszów klimatycznych. W tym przypadku chodzi nie tyle o zaufanie, co wykorzystanie naiwności i idealizmu bardzo młodych ludzi do wciągnięcia ich w orbitę wpływów lewicy i zapewnienia sobie całkiem pokaźnej puli głosów. Forma rządów, w której władzę sprawują osoby nieletnie, niedojrzałe i niedoświadczone to właśnie pajdokracja. Niestety pomysł lewicy może liczyć na realizację.

Jeszcze podczas kampanii wyborczej prezydent Emmanuel Macron był „gotowy” do obniżenia wieku wyborczego. Padają tu też głosy pozornego pragmatyzmu. Wspomniana Paula Forteza twierdzi np., że „z wielu badań wynika, że ​​im wcześniej zagłosujesz, tym bardziej przyzwyczajasz się do głosowania”. Na świecie to na razie faza eksperymentów. Tylko kilkanaście krajów dopuszcza prawo do głosowania w wieku 16 lat, a i to z pewnymi zastrzeżeniami. Tak dzieje się np. w niektórych krajach związkowych (landach) Niemiec, w Argentynie, Austrii, Brazylii, na Kubie, czy w wyborach lokalnych w Szkocji. Francja do zwolenników pajdokracji powoli dołącza…

Bogdan Dobosz

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Lewacki obłęd przebija kolejne warstwy kosmosu.W dalszej kolejności do prawa wyborczego włączą uczniów z podstawówki , a może i nawet przedszkolaków .Widać ,że umysłowy obłęd lewaków jest nieograniczony i niestety zaraża coraz większe kręgi społeczeństw zachodnich.
agatgr

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116881 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]