Festiwal filmów LGBT w największych polskich miastach. Część pokazów w placówkach miejskich

Aktualizacja: 2020-09-10 10:15 am

W kinach dziewięciu największych miast Polski rozpocznie się we wrześniu „LGBT Film Festiwal”, podczas którego prezentowane będą obrazy filmowe o tematyce dotyczącej homoseksualizmu. W Poznaniu filmy w ramach festiwalu pokazywane mają być w miejskiej placówce Centrum Kultury „Zamek”. Radni protestują przeciw wsparciu imprezy LGBT  publicznymi środkami.

„LGBT Film Festival to jedno z ważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. Odbywa się co roku i jest największym świętem kina LGBT (lesbian, gay, bisexual, transgender) w kraju”, czytamy w opisie wydarzenia.

Festiwal miał pierwotnie odbyć się na wiosnę, jednak epidemia koronawirusa, spowodowała, że przesunięto go na jesień. Pokaz filmów LGBT rozpocznie się w Warszawie 18 września projekcjami filmów w miejskim kinie „Kinoteka”. Również w drugiej połowie września ruszą podobne pokazy w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Wrocławiu i Katowicach. W każdym z tych miast festiwalowe prezentacje filmów, w wybranych kinach, trwać będą przez 7 dni.

W Poznaniu filmy w ramach festiwalu pokazywane mają być od 21 września w miejskiej placówce Centrum Kultury „Zamek”. Radna miejska PiS Klaudia Strzelecka wystąpiła przeciwko promowaniu przez miasto tego wydarzenia. Zapowiedziała, że wystąpi do władz stolicy Wielkopolski o informacje dotyczące źródeł finansowania tej imprezy.  Strzelecka podkreśla, iż kontrola władz miasta nad miejskimi instytucjami kultury jest mizerna i „robią one, co chcą”.

Oficjalnym organizatorem festiwalu filmów LGBT jest Fundacja FilmGramm bardzo mocno wspierana organizacje LGBT. Widać to nawet na profilu wydarzenia w mediach społecznościowych,  gdzie wśród stron powiązanych widzimy profile takich stowarzyszeń LGBT jak Parada Równości czy Tęczówka.

Festiwal jest finansowany w największym stopniu przez organizacje LGBT, które prowadzą internetową zbiórkę na ten cel. Jak podkreślono w oświadczeniu: „W obecnej atmosferze polityczno-społecznej festiwal nie może liczyć na dotacje państwowe, tarcze antykryzysowe i jakiekolwiek subwencje samorządowe (karta LGBT) i tak będzie niestety przez najbliższe lata. Prowadzimy rozmowy z odważnymi firmami i instytucjami, dla których takie wartości jak szacunek, równość, tolerancja mają wielkie znaczenie”.

AB

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

nie bardzo rozumiem “filmy LGBT” ? ale przecież teraz nie ma prawie filmu homo,łatwiej byłoby wymienić filmy bez bohaterów homo
lil

Jesliby w Polsce rzadzila partia chrzscijanska to ten satanistyczny w swojej tresci festiwal bylby zakazany. Uwazam ze religia satanistyczna i promowanie jej dogmatow LGBT, gender powinna byc ustawowo zakazane. Festiwal bedzie sial zgorszenie i demorlizacje wsrod nierozumiejacych zagrozenia i podatnych na wplywy mlodych, jego cele jest zniszczenie polskiego spleczenstwo i wladze to wiedza. Czy zareaguja ?
gosc

Kto to ogląda??
rrr

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116863 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]