Różaniec przed wyborami w USA. Abp Vigano zainaugurował 54-dniową nowennę

Aktualizacja: 2020-09-9 9:57 am

Były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych arcybiskup Carlo Maria Viganò wraz z redakcją portalu Life Site News wziął udział w rozpoczęciu 54-dniowej nowenny różańcowej przed listopadowymi wyborami prezydenckimi. W refleksji mówił o walce duchowej i konieczności pokonania wrogów przykazań Bożych i prawa naturalnego.

Hierarcha podkreślił, że do zdobycia Królestwa Niebieskiego nie wystarczy przeciętne życie. Niezbędna jest bowiem pewna siła, gwałtowność, przemoc. Nie chodzi tu jednak o ziemską przemoc, lecz o „przemoc” innego typu, o odważne szturmowanie nieba. To „przemoc, siła, która jest z pewnością nie z tego świata, lecz zawiera się przede wszystkim w uznaniu naszej niegodności”. A jesteśmy względem Stwórcy niegodni „jako śmiertelne stworzenia przed obliczem niestworzonego i wszechmocnego Boga i jako grzesznicy przed Świętym Świętych.

Hierarcha przypomniał, że w prostych modlitwach różańca (Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu) „zawiera się cała katolicka doktryna”. – Módlmy się, by sidła zastawione w cieniu przez niewidzialnego wroga ujrzały światło dzienne a promujący wadę i grzech oraz bunt przeciw przykazaniom Boga i prawom natury zostali pokonani – podkreślał. 

Rozpoczęta we wtorek 8 września nowenna potrwa 54 dni i zakończy się kilka dni przed wyborami prezydenckimi w USA (zaplanowanymi na 3 listopada). W kolejnych dniach nowennę poprowadzi ksiądz Tony Pillari.

W wyborach powszechnych w USA zmierzą się urzędujący prezydent Donald Trump i kandydat Partii Demokratycznej Joe Biden – radykalny zwolennik legalności aborcji. Po głosowaniu powszechnym 3 listopada ostatecznego wyboru dokona kolegium elektorów 14 grudnia 2020 roku.

Źródło: lifesitenews.com

mjend

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116841 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]