Kalifornia zmienia przepisy dotyczące pedofilii, żeby… nie dyskryminować tzw. osób LGBT

Aktualizacja: 2020-09-4 8:27 pm

Kalifornijska Stanowa Izba Reprezentantów i Senat znowelizowały prawo penalizujące pedofilię. W uzasadnieniu stwierdzono, że „dotychczasowe przepisy dyskryminowały osoby LGBT”.

Prawo o rejestrowaniu przestępców seksualnych jest wymierzone w młode osoby LGBT, ponieważ zazwyczaj nie podejmują oni „tradycyjnych” stosunków seksualnych. Rejestr przestępców seksualnych w stanie Kalifornia posługuje się przestarzałymi rozróżnieniami – uważa cytowany przez stację Fox News senator stanowy Scott Wiener.

Nowelizacja prawa zakłada, że o ile różnica między dorosłym a dzieckiem nie przekracza 10 lat, to bez względu na rodzaj odbytego stosunku, sprawca nie będzie wpisywany na listę przestępców seksualnych. W praktyce oznacza to, że osoba odbywająca stosunek z 14-latkiem nie musi zostać zarejestrowana jako przestępca seksualny.

Przepisy czekają w tej chwili na podpis gubernatora.

Źródło: DoRzeczy.pl, tvp.info

TK

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116806 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]