Aktualizacja strony została wstrzymana

W odmętach lewackiego postępu. Szkockie prawo o „przestępstwach nienawiści” ma pozwolić na ściganie za sam fakt wyznawania wiary

W Szkocji trwa dyskusja nad wprowadzeniem nowego prawa o „Przestępstwach z Nienawiści”. Lewacy widzą w tym okazje do ścigania i sądowego zaszczuwania chrześcijan.

Propozycja nowego prawa jest powszechnie krytykowana. Wskazuje się, że przepisy o „Przestępstwach z Nienawiści” zaprowadzą już pełną, instytucjonalna cenzurę. Tym niemniej lewacki i nacjonalistyczny rząd Szkockiej Partii Narodowej uparcie forsuje wprowadzenie nowego prawa. Wedle proponowanych przepisów nie trzeba byłoby nawet udowadniać nienawistnych intencji sprawców owych przestępstw.

Cenzorskie i niszczące wolność propozycje teraz dostały wsparcie od jeszcze bardziej skrajnej lewicy z organizacji Ateistyczna Szkocja. Jej lider Ian Stewart uważa, że nowe prawo da wreszcie możliwość prokuratorskiego i sądowego ścigania chrześcijan już za sam fakt, że nimi są.

‚Nowe prawo da możliwość ścigania wszystkich religii i ich Świętych Ksiąg za sianie nienawiści” – pisze Stewart na łamach „Dundee”.

„Jest absolutnie nie do przyjęcia, aby w postępowej, socjaldemokratycznej Szkocji te nędzne spory wioskowe z epoki brązu, opisane w Świętych Księgach, dotyczące kontroli kobiet, kóz lub wody, dawały szkockim „Świętoszkom ”prawo do wypuszczania jadu przeciwko ateistom, agnostykom, apostato, sceptykom, niewierzącym, kobietom, osobom transpłciowym i homoseksualistom” – pisze naczelny szkocki ateista.

Stewart stwierdził, że jego grupa zamierza „przejrzeć wszystkie święte księgi, kazania w miejscach kultu i konta w mediach społecznościowych różnych religii” i zgłosi domniemanych przestępców na policję w celu wszczęcia postępowania karnego.

W odpowiedzi na artykuł ateisty zastępca dyrektora ds. Publicznych w The Christian Institute Simon Calvert stwierdził, że, nieprecyzyjny język ustawy o przestępstwach z nienawiści „da stronom motywowanym politycznie, takim jak Stewart, potężną broń przeciwko ich ideologicznym przeciwnikom”.

„Próg proponowanych przestępstw jest tak niski, że pan Stewart mógłby równie dobrze przekonać policjanta, że ​​niektóre niemodne wersety biblijne lub kazania są„ zbrodniami z nienawiści ”. Czy rząd szkocki naprawdę chce narazić duchownych kościoła na ryzyko oskarżenia z inicjatywy antyreligijnych fanatyków? ” – pyta Calvert.

David Robertson, duchowny Wolnego Kościoła Szkocji ocenił , że Stewart „w rzeczywistości mówi, że wszyscy powinniśmy zostać zamknięci, chyba że zaakceptujemy jego autorytarną moralność”, dodając, że tacy jak on fanatyczni ateiści „traktują wszelkie niezgadzanie się z ich poglądami jako nienawiść”. Zwłaszcza, że wiadomo już iż, twierdzenia, że np. płeć nie jest płynna tylko stała, już zaczyna być traktowane jako mowa nienawiści. Podobnie uznane mogą być niektóre wersety z Biblii.

Za: Najwyższy Czas! (4 września 2020) | https://nczas.com/2020/09/04/w-odmetach-lewackiego-postepu-szkockie-prawo-o-przestepstwach-nienawisci-ma-pozwolic-na-sciganie-za-sam-fakt-wyznawania-wiary/