W oparach „białego przywileju”. Brytyjska prasa o „antyrasistowskim” marszu zorganizowanym przez murzyńską rasistkę

W Londynie narasta absurd „antyrasizmu”. W stolicy Wielkiej Brytanii odbyła się stosowna demonstracja zorganizowana m.in. przez aktywistkę BLM Sashę Johnson. Brytyjski „The Independent” opisał ją jako „antyrasistowską”. Wygląda na to, że czarni mają monopol na identyfikowanie się jako grupa dyskryminowana.

„Antyrasistowscy demonstranci przejęli ulice Londynu w dniu, w którym normalnie setki tysięcy ludzi przyszłyby na karnawał Notting Hill. Organizatorzy inauguracyjnego „Marszu milionów ludzi” powiedzieli, że chcą dać społeczności donośniejszy głos w następstwie protestów Black Lives Matter wywołanych śmiercią George’a Floyda” – czytamy na łamach „The Independent”.

„Biali nie będą nam równi, ale naszymi niewolnikami. Historia się zmienia. Bez sprawiedliwości nie ma pokoju” – pisała.

Teraz Johnson wyraziła nadzieję, że „antyrasistowski” marsz „wzmocni społeczność w dążeniu do lepszego”.

Jako ludzie nie zatrzymamy się, dopóki nie będziemy mieć równych praw i sprawiedliwości – mówiła.

Naszym przesłaniem jest słuchajcie nas, naszych słów, chcemy trwałych i namacalnych zmian – dodała rasistka z BLM.

Jak dodała Johnson, samo kajanie się i klękanie w poczuciu winy za białe przywileje nie wystarczą. Ruch BLM chce pójść jeszcze dalej.

Nie chcemy tylko symbolicznych obietnic, nie chcemy, aby pochodziły one z hegemonistycznego punktu widzenia. Chcemy, żeby to było dla ludzi – oświadczyła.

z organizatorek protestów była Sasha Johnson. Aktywistka BLM zasłynęła wcześniej stwierdzeniem, że biali nadają się co najwyżej na murzyńskich niewolników.

This Facebook post is no longer available. It may have been removed or the privacy settings of the post may have changed.

Źródła: The Independent/Facebook/Twitter

Za: Najwyższy Czas! (2 września 2020)

 


 

Skip to content