W oparach „białego przywileju”. Brytyjska prasa o „antyrasistowskim” marszu zorganizowanym przez murzyńską rasistkę

Aktualizacja: 2020-09-2 6:02 pm

W Londynie narasta absurd „antyrasizmu”. W stolicy Wielkiej Brytanii odbyła się stosowna demonstracja zorganizowana m.in. przez aktywistkę BLM Sashę Johnson. Brytyjski „The Independent” opisał ją jako „antyrasistowską”. Wygląda na to, że czarni mają monopol na identyfikowanie się jako grupa dyskryminowana.

„Antyrasistowscy demonstranci przejęli ulice Londynu w dniu, w którym normalnie setki tysięcy ludzi przyszłyby na karnawał Notting Hill. Organizatorzy inauguracyjnego „Marszu milionów ludzi” powiedzieli, że chcą dać społeczności donośniejszy głos w następstwie protestów Black Lives Matter wywołanych śmiercią George’a Floyda” – czytamy na łamach „The Independent”.

„Biali nie będą nam równi, ale naszymi niewolnikami. Historia się zmienia. Bez sprawiedliwości nie ma pokoju” – pisała.

Teraz Johnson wyraziła nadzieję, że „antyrasistowski” marsz „wzmocni społeczność w dążeniu do lepszego”.

Jako ludzie nie zatrzymamy się, dopóki nie będziemy mieć równych praw i sprawiedliwości – mówiła.

Naszym przesłaniem jest słuchajcie nas, naszych słów, chcemy trwałych i namacalnych zmian – dodała rasistka z BLM.

Jak dodała Johnson, samo kajanie się i klękanie w poczuciu winy za białe przywileje nie wystarczą. Ruch BLM chce pójść jeszcze dalej.

Nie chcemy tylko symbolicznych obietnic, nie chcemy, aby pochodziły one z hegemonistycznego punktu widzenia. Chcemy, żeby to było dla ludzi – oświadczyła.

z organizatorek protestów była Sasha Johnson. Aktywistka BLM zasłynęła wcześniej stwierdzeniem, że biali nadają się co najwyżej na murzyńskich niewolników.

This Facebook post is no longer available. It may have been removed or the privacy settings of the post may have changed.

Źródła: The Independent/Facebook/Twitter

Za: Najwyższy Czas! (2 września 2020)

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116771 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]