W Australii policja używa dronów do łapania osób bez maseczek. „W takim świecie chcecie żyć?”

Aktualizacja: 2020-09-2 1:39 pm

W Australii dochodzi do skandalicznych praktyk. Policja używa arsenału dronów do wyłapywania na ulicach osób bez maseczek i szpiegowania samochodów, które zbytnio oddaliły się od domu.

W Stanie Wiktoria w Australii policja zaczęła używać dronów do łapania osób łamiących przepisy covidowe. Głównie chodzi tu o mieszkańców stolicy stanu – Melbourne.

Od dłuższego czasu w mieście panuje stan wyjątkowy związany z epidemią koronawirusa. Ludzie muszą nosić maski i nie wolno im się poruszać dalej, niż 5 km od domu.

Drony latające nad miastem mają za zadanie wyłapywać z tłumu osoby bez masek. Jeszcze większe kontrowersje budzi pomysł, by maszyny szpiegowały samochody i notowały, które oddalają się zbytnio od miejsca zamieszkania.

Sprawę skomentował ks. Jacek Gniadek, misjonarz znany z konserwatywno-liberalnych poglądów.

„Czy to jest świat, w którym chcesz żyć? To, co wczoraj było dystopiczną literaturą fantastycznonaukową, dzisiaj staje się rzeczywistością” – pisze kapłan.

Policja w Australii przygotowuje się do uruchomienia swojego powietrznego arsenału w ramach rozprawy z osobami łamiącymi…

Posted by Jacek Gniadek SVD on Wednesday, September 2, 2020

Na początku pandemii pisaliśmy o tym, że do podobnych praktyk dronów używają Chińczycy. Więcej o tym TUTAJ. Najwyraźniej to, co jeszcze kilka miesięcy temu było możliwe tylko w komunistycznym reżimie, teraz stają się normą również w państwach demokratycznych.

Źródło: zdnet.com, nczas.com

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116764 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]