,,New York Times” ze współczuciem o pedofilach?!

Aktualizacja: 2020-08-31 3:11 pm

„New York Times” wywołał wzburzenie wśród komentatorów i czytelników artykułem opisującym serię prowokacji policyjnych, których celem było ujęcie pedofilów. W ramach tych działań policjant udawał nieletnią dziewczynkę w Internecie po to, by zwabić mężczyzn, którzy szukają seksualnych doświadczeń z nieletnimi. Opublikowany w zeszłym tygodniu artykuł zawiera fragment, który wydaje się wyrażać współczucie wobec mężczyzn schwytanych w wyniku tych akcji.

Gazeta przytacza wypowiedź doktora Richarda Packarda, byłego przewodniczącego sekcji Stowarzyszenia ds. Leczenia Przestępców Seksualnych (Association for the Treatment of Sexual Abusers) w stanie Waszyngton oraz doktora Michaela O’Connella, członka stanowego zarządu ds. przestępstw seksualnych, którzy stwierdzili, że mężczyźni złapani w takich akcjach „stanowią niskie zagrożenie dla społeczeństwa”.

„Mówią oni, że względnie niewielu – może 15 proc. mężczyzn, których widzieli – stanowią zagrożenie w stopniu od umiarkowanego po wysokie. Wielu ma problemy związane z nałogami, cierpi z powodu depresji lub lęku, cierpi na autyzm albo – jak opisał ich mi O’Connel – to po prostu żałosni, samotni ludzie” – pisze autor artykułu w „New York Times”.

Tekst z „New York Times’a” wywołał wzburzenie. Jack Posobiec z „One America Network” stwierdził na Twitterze wprost, że gazeta „broni pedofilii”. Kanadyjska konserwatywna strona internetowa „The Post Millennial” natomiast skomentowała to następująco: „Według N. Y. Times’a zjawienie się przed drzwiami domu domniemanej trzynastolatki z paczką prezerwatyw jest doskonale akceptowalnym zachowaniem i nie powinno wiązać się w ogóle z żadnymi konsekwencjami prawnymi”. „The Post Millenial” przypomniał też, że w roku 2014 „New York Times” zamieścił artykuł, który przedstawiał pedofilię jako „zaburzenie, a nie przestępstwo”.

Jak zauważył David Nussman z „Church Militant”, niektórzy porównują artykuł z „New York Times’a” z aferą, jaką wywołała premiera filmu Netflixa pt. „Cuties” (w Polsce upowszechniany jako „Gwiazdeczki”). Przyczyną oburzenia był plakat reklamujący film, który przedstawiał nieletnie dziewczynki w seksualnych pozach tanecznych. Netflix został oskarżony o seksualizację „jedenastolatki dla przyjemności oglądania pedofilów” oraz o negatywny wpływ na dzieci. Netflix przeprosił za reklamę, ale jednocześnie uznał, że nie jest ona „reprezentatywna” dla samego filmu.

jjf/ChurchMilitant.com

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116646 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]