Aktualizacja strony została wstrzymana

Morawiecki apelował o dyscyplinę. Kilka godzin później siedział w kinie bez maseczki

Premier Mateusz Morawiecki jednego dnia w rozmowie z Radiem Wrocław przypominał o dyscyplinie, by kilka godzin później siedzieć w kinie bez maseczki.

– Całe społeczeństwo musi rozumieć jak ważna jest dyscyplina. Jednym z głównych miejsc-rozsadników koronawirusa są wesela. Tam po godzinie zdejmujemy maseczki i zapominamy o wszystkich zasadach, a tak być nie powinno – mówił Mateusz Morawiecki w Radiu Wrocław 28 sierpnia.

Myślałby kto, że osoba dająca takie rady sama powinna się do nich stosować. Polski premier i jego otoczenie są jednak najwyraźniej odporni na koronawirusa i maseczki są im niepotrzebne.

Kilka godzin po rzeczonym wywiadzie Morawiecki był bowiem na premierze filmu „Okruchy Wolności” w realizacji Alicji Grzymalskiej.

Na zdjęciach udostępnionych przez Kancelarię Premiera widzimy, że m.in. Mateusz Morawiecki i Michał Dworczyk nie noszą maseczek w sali kinowej.

Za: Najwyższy Czas! (29 sierpnia 2020) | https://nczas.com/2020/08/29/morawiecki-apelowal-o-dyscypline-kilka-godzin-pozniej-siedzial-w-kinie-bez-maseczki/

Skip to content