Aktualizacja strony została wstrzymana

Japończycy chcą czterokrotnie zaszczepić się na koronawirusa

Rząd japoński chce czterokrotnie zaszczepić przeciwko koronawirusowi całe społeczeństwo, by zapewnić możliwie największe bezpieczeństwo przed zaplanowanymi na przyszły rok igrzyskami w Tokio i w ich trakcie.

Podobnie jak inne bogate kraje Japonia podpisała kilka umów z potencjalnymi dostawcami szczepionek. Taka jednak jeszcze nie powstała. Eksperci są jednak zdania, że jedna dawka może nie wystarczyć, by zabezpieczyć przed zachorowaniem na koronawirusa. Japonia chce mieć pół miliarda szczepionek.

Rząd, jak i Komitet Organizacyjny igrzysk zakładają, że to właśnie od powstania szczepionki może zależeć, czy impreza w Tokio się odbędzie.

[…]

Całość: Nasz Dziennik (28 sierpnia 2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Czterokrotnie? A dlaczego nie czterdzieści-i-cztery razy? Skuteczność powinna być jeszcze większa, może tak mocna, że uodporni na wszystkie wirusy, bakterie i możliwe patogeny. Z wyjątkiem głupoty.

A swoją drogą, kiedyś z przyjemnością oglądaliśmy kanał informacyjny publicznej japońskiej stacji NHK, jako odskoczni od zmasowanej propagandy BBC, CNN czy niestety TVPInfo. Lecz od czasu tzw. pandemii koronawirusa stacja NHK przeistoczyła się w jakąś TVPInfo-bis, z propagandą maseczkowo-dystansową, ze straszeniem społeczeństwa, z jednostronnym podawaniem tzw. informacji, czyli po prostu karmieniem odbiorców fejk-njusami. Po takiej długofalowej strawie, trwającej już wiele miesięcy i możliwe, że już niemal wiecznie, ludzie przekonają się do każdej szczepionki, każdej pieczątki, każdego czipa i każdego idiotyzmu.

 


 

.