BONANZA na Białorusi! Za dołączenie do strajku 100 tys. dolarów dla każdego zakładu

Aktualizacja: 2020-08-28 12:29 pm

BONANZA na Białorusi ! Za dołączenie do strajku 100 tys. dolarów dla każdego zakładu. Oraz $ 1500 na ryło !!

A przedstawiciele luksusowego hotelu Palace w Nieświeżu zapewnili, że wszyscy represjonowani strajkujący będą mogli liczyć na wypoczynek właśnie w ich obiekcie.

 

Strajki, przystępują kolejne zakłady. Komitet Strajkowy obiecuje pomoc dla zwalnianych

Na Białorusi sytuacja jest coraz gorętsza. Do strajku przyłączają się kolejne przedsiębiorstwa, w tym również te państwowe. Mowa tu choćby o firmach produkujących tabor kolejowy oraz traktory.

Jak pisze “Rzeczpospolita”, wiele firm w zamian za dołączenie do strajku ma otrzymać pieniądze. Mowa tu o 100 tys. dolarów dla każdego zakładu. Poinformował o tym Andriej Striżak, koordynator Ogólno-białoruskiego Komitetu Strajkowego. Jak dodał, właśnie solidarność to coś, czego najbardziej boją się białoruskie władze w kontekście strajku.

Dodatkowo każdy, kto straci pracę z powodu protestu, będzie mógł ubiegać się o 1500 dolarów wsparcia. To mniej więcej równowartość trzech miesięcznych pensji na Białorusi. Problem polega na tym, że nikt nie wie, skąd takie pieniądze miałyby pochodzić. Striżak tego nie precyzuje, nie wyjaśnia tego również “Rzeczpospolita”.

To funduje Striżak, czy pani Ciechanowska? [A może  – to MY tak chojnie płacimy, poprzez Vateuszka?? md]

A strajkujących jest coraz więcej. Oprócz wspomnianych zakładów produkujących tabor czy traktory, do protestu przyłączyli się również m.in. pracownicy huty szkła w Połocku, zakładów konstrukcji metalowych, a od środy zapowiedzieli to zatrudnieni w białoruskiej telewizji.

Na tym nie koniec. Przedstawiciele luksusowego hotelu Palace w Nieświeżu zapewnili, że wszyscy represjonowani strajkujący będą mogli liczyć na wypoczynek właśnie w ich obiekcie.

Oferta dotyczy również tych funkcjonariuszy, którzy w ostatnich dniach “wypowiedzieli posłuszeństwo” Łukaszence i postanowili zrezygnować ze służby.

oprac. Jakub Ceglarz 19.08.202

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (28.08.2020)

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116566 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]