AfD: Niemcy muszą kupować zbyt drogie maseczki, a rząd podarowuje zapasy innym państwom

Aktualizacja: 2020-08-22 9:15 am

Po tym, jak na początku roku w Niemczech zabrakło odpowiedniego wyposażenia ochronnego, a maseczki zostały opisane przez kanclerz Angelę Merkel jako kluczowe w walce z koronawirusem, federalny minister zdrowia Jens Spahn planuje nieoczekiwanie podarować 250 milionów maseczek o wartości 275 000 000 € innym państwom – czytamy na stronie Alternative für Deutschland (AfD). Artykuł opublikowano 14 sierpnia br.

Stephan Brandner, zastępca federalnego rzecznika partii AfD jest zdania, że obywatele muszą najpierw poczuć solidarność rządu federalnego, zanim za granicę zostaną przekazane prezenty warte setki milionów €.

Działacz AfD zwraca uwagę, że działania „bankiera Spahna”, który jest „więcej niż bezradny w kierowaniu ministerstwem”, skutkują koniecznością zakrywania twarzy chustami i ścierkami przez Niemców, kiedy to maseczki mają zostać wysłane za granicę.

Maseczki, których obywatele Niemiec sami pilnie potrzebują z powodu nakazu zakrywania nosa i ust obowiązującego w wielu landach, zwykle muszą kupować zbyt drogo. Okazując solidarność z regionami, które również zostały dotknięte problemem, minister Spahn przede wszystkim powinien mieć na uwadze ochronę ludności kraju, za który odpowiada. Maski można było rozprowadzać bezpłatnie wśród dzieci w Niemczech, aby odciążyć rodziny – zauważa Brandner.

Konieczne jest, aby Spahn, który jest więcej niż przytłoczony obecną sytuacją, został odwołany: historia nabycia maseczek o nieuregulowanej płatności, a także planowana w ich postaci darowizna jest absurdalną chronologią kandydata na urząd kanclerza – podsumowuje zastępca rzecznika AfD.

Narodowcy.net / afd.de

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116427 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]