Aktualizacja strony została wstrzymana

Zmiana narracji czy realne zagrożenie? Znany profesor mówi o nowej mutacji koronawirusa

W Europie, Ameryce Północnej oraz w niektórych regionach Azji coraz częściej wykrywana jest bardziej zakaźna, zmutowana wersja koronawirusa SARS-CoV-2. Jednak nie powinniśmy się tego obawiać, bo wydaje się, że jest on mniej zabójczy – stwierdził prezes-elekt Międzynarodowego Towarzystwa Chorób Zakaźnych prof. Paul Tambyah.

Nowa odmiana koronawirusa z mutacją D614G w ocenie prof. Tambyaha rozprzestrzenia się dużo szybciej niż SARS-CoV-2. Ze wstępnych badań wynika jednak, że „wszędzie tam, gdzie jest go więcej, spada też śmiertelność z powodu COVID-19”, co w ocenie Tambyaha może oznaczać, że wirus ten jest mniej zabójczy.

To może być bardziej korzystne, gdyż mamy wirusa bardziej zakaźnego, ale mniej śmiertelnego – powiedział Tambyah.

Mutację oznaczoną symbolem D614G zidentyfikowano w lutym 2020 r. Od tego czasu zaczęto ją coraz częściej wykrywać w Europie i obu Amerykach.

Podobne zdanie zaprezentował dr Noor Hisham kierujący walką z pandemią w Malezji. Jak zaznaczył „nowa mutacja jest nawet dziesięciokrotnie bardziej zakaźna”. Dodał, że oznacza to, iż opracowywane szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 może okazać się mało skuteczne.

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

„realne zagrożenie”: z tekstu wynika, że nowy jest MNIEJ szkodliwy.
Ryś

Nie ma w tym nic dziwnego. Większość patogenów ewoluuje w stronę większej zaraźliwości i mniejszej zabójczości.
biolog

Trzeba straszyć bo ludzie naczytali się internetów i już nie wierzą w zagrożenie. Mało tego. Niektórzy nie oglądają telewizji i nie poddają się propagandzie.
tolek

Czyli będzie więcej trupów. Z głodu. Albowiem „bardziej zakaźny” oznacza jeszcze większy zakaz pracy narzucony przez państwa. To już lepszy byłby „bardziej zabójczy” – mniej ludzi by zginęło.
aaa

Moje dzieci znają jedną prawdę- telewizja kłamie. Budują wielopoziomową operację dezinformacyjną, wszystkie informacje trzeba weryfikować ze źródłami którym można wierzyć. A takich ze świecą szukać.
Gość

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-08-21)

 


 

Skip to content