Zmiana narracji czy realne zagrożenie? Znany profesor mówi o nowej mutacji koronawirusa

Aktualizacja: 2020-08-21 11:05 am

W Europie, Ameryce Północnej oraz w niektórych regionach Azji coraz częściej wykrywana jest bardziej zakaźna, zmutowana wersja koronawirusa SARS-CoV-2. Jednak nie powinniśmy się tego obawiać, bo wydaje się, że jest on mniej zabójczy – stwierdził prezes-elekt Międzynarodowego Towarzystwa Chorób Zakaźnych prof. Paul Tambyah.

Nowa odmiana koronawirusa z mutacją D614G w ocenie prof. Tambyaha rozprzestrzenia się dużo szybciej niż SARS-CoV-2. Ze wstępnych badań wynika jednak, że „wszędzie tam, gdzie jest go więcej, spada też śmiertelność z powodu COVID-19”, co w ocenie Tambyaha może oznaczać, że wirus ten jest mniej zabójczy.

To może być bardziej korzystne, gdyż mamy wirusa bardziej zakaźnego, ale mniej śmiertelnego – powiedział Tambyah.

Mutację oznaczoną symbolem D614G zidentyfikowano w lutym 2020 r. Od tego czasu zaczęto ją coraz częściej wykrywać w Europie i obu Amerykach.

Podobne zdanie zaprezentował dr Noor Hisham kierujący walką z pandemią w Malezji. Jak zaznaczył „nowa mutacja jest nawet dziesięciokrotnie bardziej zakaźna”. Dodał, że oznacza to, iż opracowywane szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 może okazać się mało skuteczne.

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

“realne zagrożenie”: z tekstu wynika, że nowy jest MNIEJ szkodliwy.
Ryś

Nie ma w tym nic dziwnego. Większość patogenów ewoluuje w stronę większej zaraźliwości i mniejszej zabójczości.
biolog

Trzeba straszyć bo ludzie naczytali się internetów i już nie wierzą w zagrożenie. Mało tego. Niektórzy nie oglądają telewizji i nie poddają się propagandzie.
tolek

Czyli będzie więcej trupów. Z głodu. Albowiem “bardziej zakaźny” oznacza jeszcze większy zakaz pracy narzucony przez państwa. To już lepszy byłby “bardziej zabójczy” – mniej ludzi by zginęło.
aaa

Moje dzieci znają jedną prawdę- telewizja kłamie. Budują wielopoziomową operację dezinformacyjną, wszystkie informacje trzeba weryfikować ze źródłami którym można wierzyć. A takich ze świecą szukać.
Gość

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-08-21)

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116413 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]